PR: Korekta rozkładu jazdy od 1 czerwca 2011 « OKOKO

Od 1 czerwca 2011 r. , w ramach drugiej korekty rocznego rozkładu jazdy pociągów, wprowadzone zostaną następujące zmiany w rozkładzie jazdy pociągów (R i IR) na terenie województwa opolskiego.

REGIO

  • ze względu na skrócenie czasu jazdy na linii Kluczbork-Wrocław Główny wszystkie pociągi z Kluczborka w kierunku Wrocławia wyjeżdżają 5 minut później (zmiana z X:50 na X:55).

interREGIO [zob. Vademecum pasażera interREGIO – rozkład jazdy poc. IR w całej Polsce – v. 21]

  • odwołano dwie pary pociągów interREGIO kursujących przez Kluczbork: Adam Mickiewicz (Poznań-Bielsko-Biała i z powrotem) i Łysica (Wrocław-Kielce i z powrotem),
  • odwołano pociąg IR Łokietek rel. Kraków-Wrocław i z powrotem,
  • w miejsce pociągu IR Podkarpacie rel. Rzeszów-Wrocław i z powrotem wprowadzono pociąg IR Giewont relacji Zakopane-Wrocław i z powrotem; ta zmiana nastąpi po 20 czerwca, szczegóły patrz niżej:

IR Giewont to nowy pociąg kursujący w soboty, niedziele i święta w okresie 23 czerwca-28 sierpnia. Skrócony rozkład jazdy:

tam

  • Wrocław Główny, odj. 06:56
  • Opole Główne, odj. 08:01
  • Katowice, przyj. 09:43
  • Bielsko Biała Główna, przyj. 10:52
  • Żywiec, przyj. 11:18 (w dniach 23, 25, 26 czerwca kursuje z pominięciem stacji Żywiec)
  • Sucha Beskidzka, przyj. 12:37
  • Rabka Zdrój, przyj. 13:24
  • Zakopane, przyj. 14:39

powrót

  • Zakopane, odj. 15:49 (w dniach 23, 25, 26 czerwca o godz. 15:23),
  • Rabka Zdrój, odj. 16:50 (w dniach 23, 25, 26 czerwca o godz. 16:19),
  • Sucha Beskidzka, odj. 17:35 (w dniach 23, 25, 26 czerwca o godz. 17:13),
  • Żywiec, odj. 18:52 (w dniach 23, 25, 26 czerwca kursuje z pominięciem stacji Żywiec)
  • Bielsko Biała Główna, odj. 19:20
  • Katowice, odj. 20:33
  • Opole Główne, odj. 22:31
  • Wrocław Główny, przyj. 23:30

IR Podkarpacie rel. Wrocław Główny-Rzeszów nie będzie kursował w okresie od 20 czerwca (do Wrocławia) lub 21 czerwca (do Rzeszowa) do 31 sierpnia.

  • IR Galicja (rel. Wrocław Główny-Rzeszów i z powrotem) w soboty, niedziele i święta w okresie 25 czerwca-28 sierpnia będzie kursował w wydłużonej relacji z/do Jeleniej Góry.

Źródło: OZPR i DZPR

KKA na Chrząstowice - kalendarzykKoniec remontu w okolicy Chrząstowic

Poza tym przypominamy, że 31 maja kończy się remont torów w okolicy Chrząstowic i od 1 czerwca br. pociągi z Opola w kierunku Zawadzkiego, Tarnowskich Gór oraz Częstochowy (i odwrotnie) kursują zgodnie z rozkładem jazdy sprzed remontu.