NTO, 10 maja 2010

Przez dwa miesiące żaden kolejarz nie zainteresował się przeciekającym nowiutkim dachem nad peronem. – To marnotrawstwo – uważają pasażerowie.

Nad peronami jest nowy dach, ale pasażerowie muszą chodzić z parasolami i uważać, żeby nie poślizgnąć się na kałużach.

Na stacji PKP w Brzegu od wielu miesięcy trwa wielka przebudowa. Za nowe tory, nasypy, wiadukty i perony kolej zapłaci ponad 150 mln zł. Niestety, firmom, które prowadzą roboty zdarzają się fuszerki, a marnotrawstwem nikt się nie przejmuje.

– Ten dach zaczął przeciekać już w marcu – mówi pasażer Roman Krawiec, pokazując na nową wiatę nad peronem drugim.

Czytaj całość w NTO

Zobacz też

Radio Opole: Trwa remont międzynarodowej linii kolejowej E30

W Brzegu od kilku miesięcy podróżni obserwują gruntowną przebudowę dworca, peronów, a także całej infrastruktury technicznej i elektronicznej. PKP wyda na ten cel ponad 150 mln zł. Nasze prace najbardziej widoczne są teraz na peronach – mówi Radiu Opole Mirosław Siemieniec z Centrum Realizacji Inwestycji Polskich Linii Kolejowych.

Prace trwają także na wszystkich wiaduktach kolejowych – dodaje Siemieniec.

Dodatkowo rozbudowywana jest także cała infrastruktura elektroniczna. Od kilku tygodni działa nowa nastawnia. PKP chce poprawić także przejścia podziemne pod peronami. Likwidacji mają ulec również wszystkie bariery architektoniczne. Dla niepełnosprawnych powstanie winda. Wszystko to ma być gotowe do końca tego roku.

Maciej Stępień

Czytaj całość w Radiu Opole