Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, 1 września 2009

1 września weszła w życie trzecia roczna korekta rozkładu jazdy pociągów. Korekty takie pozwalają dostosować ofertę połączeń kolejowych do potrzeb, oraz możliwości finansowych ich organizatora – Samorządu Wojewódzkiego.

Na Dolnym Śląsku istnieją odcinki bardzo popularne wśród podróżujących, zwłaszcza w weekendy. Wychodząc naprzeciw potrzebom pasażerów, Samorząd Województwa uruchomi kilka nowych pociągów przyspieszonych. Kursować one będą w piątki oraz niedziele, głównie z myślą o studentach oraz osobach wyjeżdżających na weekend z Wrocławia. Nowe kursy umożliwią lepszy dojazd z Wrocławia (14:48) do Łodzi (18:55) – w piątki już od 2 października, oraz do Wrocławia z Wałbrzycha Gł. (odjazd 16:19) i Łodzi Kaliskiej (odjazd 16:13) w niedziele od 4 października.

Pozostałe, drobne zmiany poprawią ofertę przewozową, głównie dzięki lepszej komunikacji między poszczególnymi połączeniami bądź lepszym dostosowaniu dowozów pracowniczych. Dla dojeżdżających do Wrocławia z Oleśnicy pojawi się nowe połączenie poranne – odjazd 6:35). Godzina przyjazdu porannego pociągu z Rawicza zmieni się z 05:02 na 05:18. Wieczorny pociąg do Oleśnicy odjedzie o 21:29 zamiast 20:59. Natomiast pociąg z Wrocławia do Międzylesia ze stacji Kłodzko odjedzie 14 minut później (Kłodzko Miasto – 13:49).

Od 1 września rozszerzyła się oferta tanich połączeń InterREGIO. W miejsce pociągu pośpiesznego usuniętego z rozkładu przez spółkę PKP Intercity, zaczął kursować codzienny pociąg relacji Wrocław Główny (05:30) – Warszawa Wsch. i Warszawa Wsch. (15:38) – Wrocław Główny.

Poza tym, nowe połączenia InterREGIO obowiązują na trasie Poznań – Szczecin (odjazdy z Poznania 10:07, 16:30, ze Szczecina 07:22, 13:17), oraz Poznań – Słupsk (z Poznania 18:32, ze Słupska 7:30).

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, przestały już kursować wakacyjne połączenia InterREGIO z Wrocławia do Zakopanego i Świnoujścia oraz z Sieradza do Gdyni.

Więcej o korektach w rozkładzie jazdy: www.umwd.dolnyslask.pl/transport

Źródło: UMWD

Zobacz też: