W dniach 18-19 sierpnia odbędzie w Racławicach kolejny piknik kolejowy z mnóstwem ciekawych wydarzeń. O tym jeszcze napiszemy [już napisaliśmy], a tymczasem zapraszamy do zapisywania się na jedną z okołopiknikowych atrakcji, czyli przejazd pociągiem prowadzonym przez lokomotywę parową U57 na trasie Tremesna-Osoblaha lub Osoblaha-Tremesna.

Przejazd (a dokładniej przejazdy) odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia. Do wyboru mamy przedpołudniowy pociąg z Tremesnej do Osoblahy lub popołudniowy z Osoblahy do Tremesnej. Nie musimy się martwić o dojazd do Czech, gdyż do czeskich stacji początkowych uczestników zawiezie (i oczywiście odwiezie po zakończeniu przejazdu) autokar z Racławic Śląskich.

Aktualizacja: Pojawił się jeszcze trzeci przejazd, w niedzielę rano. Szczegóły.

Zapisy już trwają i warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. No i na bieżąco spada… – liczbę wolnych miejsc znajdziesz na stronie z formularzem rejestracyjnym.

Przejazd jest płatny, ale cena nie będzie wysoka. Jak pisze Staszek Stadnicki na Raclawice.net: „cena za całość zostanie ostatecznie podana przez stronę czeską, ale bilet normalny za całość (przejazd pociągiem, tam i powrót autokarem) nie przekroczy 30 zł„. Dzieci do 15 lat będą mogły skorzystać z biletu ulgowego.

Organizatorem przejazdu jest Stowarzyszenie Śląskie Kolejki Krajowe.

Szczegółowe informacje i możliwość zapisu na stronie Raclawice.net:

AO