RKnO - wrzesień 2011

RKnO - wrzesień 2011

Dziś ostatni czwartek miesiąca i dziś też nowy numer dodatku do NTO – „Regionalna Kolej na Opolszczyźnie”.

O czym poczytamy w szóstym numerze?

  • o ciekawych opcjach dostępnych na stronie Przewozów Regionalnych, a więc m.in.: tymczasowe zmiany w rozkładzie jazdy, zakup biletu przez Internet, aktualne promocje, „śledzenie” pojazdów posiadających moduł GPS; jest też informacja o podstronie opolskiego ZPR (a na niej np. liniowe rozkłady jazdy),
  • o tym, że na sobotni (1 października) Connection Festiwal można będzie dojechać pociągiem: w Polskiej Nowej Wsi (pomiędzy Komprachcicami a Szydłowem) został utworzony dodatkowy przystanek, na którym będą zatrzymywać się szynobusy kursujące między Opolem a Nysą (patrz niżej),
  • o udziale OZPR w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i Masie Krytycznej,
  • o informacji pasażerskiej na małych stacjach – „ramki” z rozkładami i innymi informacjami,
  • o pracy kierownika pociągu i konduktora,
  • o pasji jednego z opolskich kolejarzy – wędkarstwie.

Do numeru dołączony jest również rozkład jazdy na linii Gliwice-Strzelce Opolskie-Opole Główne.

Więcej informacji o dodatkowym przystanku:

  • fragment z GW Opole: „(…) Ale to niejedyna niespodzianka, jaką mają organizatorzy festiwalu. Okazuje się bowiem, że udało im się dogadać z PKP i w sobotę w lesie przy lotnisku w Polskiej Nowej Wsi zostanie utworzony specjalny przystanek, przy którym zatrzymywać się będzie szynobus kursujący między Opolem a Nysą. – Wymagało to koordynacji chyba pięciu różnych spółek kolejowych. Ale dzięki temu, nawet jak ktoś będzie chciał do nas przyjechać z Gdańska, to nie będzie musiał się martwić o to, że po dojechaniu do Opola będzie musiał sobie zorganizować dodatkowy transport na teren imprezy – zauważa Gryboś.”
  • informacja ze strony festiwalu: „Pomiędzy Komprachcicami, a Szydłowem uruchomiony zostanie specjalny przystanek ułatwiający wam dotarcie! Szybko, komfortowo i w przyjemnej atmosferze. Stacja zlokalizowana w lesie nieopodal lotniska.

Gdzie przeczytasz?

Dodatek można znaleźć w Nowej Trybunie Opolskiej (wydanie papierowe i elektroniczne – wyd. z 29 września), a także w pociągach i przy kasach biletowych na terenie Opolszczyzny. Za kilka dni wersja elektroniczna dodatku powinna pojawić się również na stronie OZPR. Tam również znajdziesz wcześniejsze edycje dodatku.

Termin kolejnego wydania: 27 października.

AO