W piątek, 3 czerwca, na skutek defektu w Opolu szynobusu SA103  (jadącego w obiegu nysko-brzeskim), PR Opole, jako awaryjny, wysłały na szlak do Nysy i Brzegu pojazd SA137-003 Newagu. Pojazd tego samego typu, który dzień później, w sobotę, pojechał jako Opolski Ekspres Dęty (SA137-004).

Dzięki temu obie popołudniowe pary na linii Nysa-Brzeg nie zostały odwołane i mimo opóźnień wszyscy dojechali do celu (np. ok. godz. 19 z samego Brzegu wyjechało ok. 60 osób). Tym samym dyrekcja PR pokazała, że można taką sprawę załatwić bardzo sprawnie, nie odwołując pociągów i nie wprowadzając uciążliwej KKA (wyobrażacie osób 60 osób – lub więcej – w autobusie?). W imieniu pasażerów pięknie dziękujemy!

Ponieważ była to pierwsza wizyta znakomitej newagowskiej „Lali Malowanej” zarówno na linii Nysa-Brzeg, jak i na stacji w Brzegu (inne ewentualne wizyty Lali oraz przejazdy tą linią nie są nam znane), to prezentujemy kilka pamiątkowych fotek. Pod ostre słońce, więc takie sobie, ale to dokumentacja – nie wystawa :-) Autor zdjęć jedynie żałuje, że info zostało odczytane na włączonym komputerze za późno, przez co nie dało rady przejechać się Lalą po linii (bo nie było już powrotu), a w dodatku nagle spiętrzyły się inne sprawy. Poza tym tak to jest, jak się odchodzi od komputera :-)))

Lalę na linię Brzeg-Nysa zapraszamy ponownie! Bo to super pojazd jest w tej klasie.

Robert Wyszyński