Opolski ekspres dęty 2010W następną sobotę (4 czerwca) odbędzie się drugi tegoroczny przejazd szynobusu w ramach akcji „Kolej na orkiestrę – Opolski ekspres dęty”. Od dziś  (28 maja od godziny 8) można już było rezerwować bezpłatne miejscówki.

Na czym polega niezwykłość tej akcji? Do pociągu (dwuczłonowy szynobus SA137) wsiadają 3 orkiestry dęte, zespół el12 Opole Politechnic Band oraz inni chętni (wcześniej trzeba zarezerwować miejscówkę) i wyruszają w trasę. Na wybranych stacjach (oraz oczywiście na stacjach początkowej i końcowej) odbywają się koncerty z udziałem publiczności – tej która jedzie z orkiestrą i tej, która pojawi się na stacji.

Kogo usłyszymy: Orkiestra Politechniki Opolskiej oraz el12 Opole Politechnic Band wraz z orkiestrami partnerskimi (Orkiestrą Dętą ZSE w Opolu i z Jemielnicy) pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka. Kilku nagrań można posłuchać na stronie Orkiestry Politechniki Opolskiej (player w bocznym lewym pasku).

Dużo zdjęć z zeszłorocznego przejazdu (I trasa, 8 maja) – na stronie orkiestr na Facebooku

Przypomnijmy, „Kolej na orkiestrę – Opolski ekspres dęty” to projekt Działu Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej realizowany z udziałem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Pomysłodawcą KNO jest Przemysław Ślusarczyk.

Więcej informacji o tegorocznej akcji:

4 czerwca, sobota

Plakat KNO 2011Tym razem – trasa z Opola Głównego do Zawadzkiego i z powrotem. Pociąg z muzykami na pokładzie da koncerty na stacjach początkowej i końcowej: Opole Główne i Zawadzkie oraz na stacjach „po drodze”:  Krasiejów, Fosowskie (być może) i Kolonowskie oraz z powrotem: Ozimek i Chrząstowice. Pociąg będzie miał również dodatkowe postoje na ewentualne wymiany podróżnych.

Chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu? Możesz:

 • albo przyjść na wybraną stację i wziąć udział w pojedynczym koncercie (ok. 15-20 minut)
 • albo przejechać całą trasę w obie strony pociągiem i wziąć udział we wszystkich koncertach na wszystkich wymienionych wyżej stacjach.

Przejazd jest bezpłatny, ale aby wziąć w nim udział trzeba się koniecznie zarejestrować. Rezerwacja miejsc zaczęła się dzisiaj (28 maja) i potrwa do najbliższej środy (1 czerwca, godz. 23:59). Ilość miejsc jest ograniczona.

Miejsc już nie ma: limit miejscówek na II trasę 4 czerwca został wyczerpany!

Utworzyliśmy również wydarzenie na Facebooku. Zapraszamy do wpisywania się na listę obecnych (oczywiście już po zarezerwowaniu miejsca).

Rozkład jazdy

Zobacz szczegółowy rozkład jazdy

tam

 • Opole Główne o. 12:20 [KONCERT rozpocznie się już o 11:30 – szczegóły wkrótce]
 • Krasiejów 12:45-13:05  KONCERT
 • Fosowskie 13:16-13:30 minikoncert – jeśli pojawi się publiczność
 • Kolonowskie 13:33-13:53 KONCERT
 • Zawadzkie p. 14:00 KONCERT

powrót

 • Zawadzkie o. 14:40
 • Fosowskie 14:53-15:00
 • Ozimek 15:20-15:40 KONCERT
 • Chrząstowice 15:54-16:23 KONCERT
 • Opole Główne p. 16:35

Objaśnienia: o. – odjazd, p. – przyjazd

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

AO

Opolski ekspres dęty

Opolski ekspres dęty 2010 - Tułowice Niemodlińskie