W następną sobotę (14 maja) odbędzie się pierwszy tegoroczny przejazd szynobusu w ramach akcji „Kolej na orkiestrę – Opolski ekspres dęty”. Można już rezerwować bezpłatne miejscówki.

Na czym polega niezwykłość tej akcji? Do pociągu (dwuczłonowy szynobus) wsiadają 3 orkiestry dęte, zespół el12 Opole Politechnic Band (pierwszy raz na pokładzie) oraz inni chętni (wcześniej trzeba zarezerwować miejscówkę) i wyruszają w trasę. Na wybranych stacjach (oraz oczywiście na stacjach początkowej i końcowej) odbywają się koncerty z udziałem publiczności – tej która jedzie z orkiestrą i tej, która pojawi się na stacji.

Kogo usłyszymy: Orkiestra Politechniki Opolskiej oraz el12 Opole Politechnic Band wraz z orkiestrami partnerskimi (Orkiestrą Dętą ZSE w Opolu i z Jemielnicy) pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka.

Kilku nagrań można posłuchać na stronie Orkiestry Politechniki Opolskiej (player w bocznym lewym pasku).

Dużo zdjęć z zeszłorocznego przejazdu (I trasa, 8 maja) – na stronie orkiestr na Facebooku

Przypomnijmy, „Kolej na orkiestrę – Opolski ekspres dęty” to projekt Działu Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej realizowany z udziałem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz Opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Pomysłodawcą KNO jest Przemysław Ślusarczyk.

Więcej informacji o tegorocznej akcji

14 maja, sobota

Plakat KNO 2011Tym razem – trasa z Opola Głównego do Kędzierzyna Koźla i z powrotem. Pociąg z muzykami na pokładzie da koncerty na stacjach: Opole Główne (w zeszłym roku było to w hali dworca), Górażdże, Gogolin i Zdzieszowice (na peronie lub w budynku stacyjnym – często zależy to też od pogody) oraz w Kędzierzynie Koźlu. A potem bezpośredni powrót do Opola.

Chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu? Możesz:

  • albo przyjść na wybraną stację i wziąć udział w pojedynczym koncercie (ok. 15-20 minut)
  • albo przejechać całą trasę w obie strony pociągiem i wziąć udział we wszystkich koncertach na wszystkich wymienionych wyżej stacjach.

Przejazd jest bezpłatny, ale aby wziąć w nim udział trzeba się koniecznie zarejestrować. Rezerwacja miejsc zaczęła się dzisiaj (7 maja) i potrwa do najbliższej środy (11 maja, godz. 23:59). Ilość miejsc jest ograniczona.

Rozkład jazdy

PDF: tam | powrót

tam

  • Opole Główne o. 13:50
  • Górażdże 14:05-14:25 (p.-o.)
  • Gogolin 14:30-14:50 (p.-o.)
  • Zdzieszowice 15:00-15:20 (p.-o.)
  • Kędzierzyn Koźle p. 15:32

powrót

  • Kędzierzyn Koźle o. 16.15
  • Opole Główne p. 17:00

Objaśnienia: o. – odjazd, p. – przyjazd, p.-o. – przyjazd-odjazd (czyli czas pobytu pociągu na danej stacji)

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

AO

PS. Następna trasa: 4 czerwca br. z Opola do Zawadzkiego.

Posłuchaj

(player ze strony opo.art.pl)