UMWO, 28 grudnia 2010 [aktualizacja 29 grudnia 2010]

SA137-003

SA137 (fot. Opolski Zakład Przewozów Regionalnych)

W dniu 27 grudnia 2010 r. przyjechał do Kędzierzyna-Koźla pierwszy z dwóch pojazdów szynowych z napędem spalinowym serii SA137, jaki samorząd województwa opolskiego zakupił ze środków Funduszu Kolejowego i rezerwy celowej budżetu państwa do obsługi przewozów pasażerskich w naszym regionie.

Nowy pojazd SA137-003 wykonany jest przez Newag z Nowego Sącza i dostarczony zgodnie z harmonogramem zawartym w umowie z Województwem Opolskim tj. w terminie trzech miesięcy od podpisania niniejszej umowy. Wyjedzie na trasy województwa opolskiego na początku stycznia 2011 r.

Dostarczony pojazd jest wyposażony w 140 miejsc siedzących, a łącznie z miejscami stojącymi może on przewieźć ponad 280 osób. Posiada przestronne klimatyzowane wnętrze, są w nim zainstalowane rampy wjazdowe dla osób niepełnosprawnych na wózkach, monitoring, miejsca na rowery oraz wózki, monitory LCD, wygodne fotele oraz WC przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz dodatkowo wyposażone m.in. w przewijak dla niemowląt. Nowością w pojeździe jest system audio-video umożliwiający emisję reklam i informacji pasażerskiej.

Wartość zamówionych dwóch pojazdów przez Samorząd Województwa Opolskiego wynosi 17 006 800 zł. Drugi pojazd zostanie dostarczony przez wykonawcę do końca kwietnia 2011 r.

Źródło: UMWO (za Rynek Kolejowy oraz UMWO)

Filmy

SA137-003 w Krakowie (przystanek w podróży z Nowego Sącza do Kędzierzyna Koźla)

Zdjęcia

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy p. Sylwestrowi Brząkale, wicedyrektorowi OZPR.