Przewozy Regionalne planują w nowym rozkładzie jazdy znaczne ograniczenie terminu kursowania pociągu interREGIO Szyndzielnia (z Bielska Białej do Wrocławia przez Rybnik, Kędzierzyn Koźle i Opole). Z tym posunięciem przewoźnika nie zgadzają się członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Kolei Górnego Śląska w Rybniku – przygotowali akcję protestacyjną.

Jak czytamy na stronie SRKGŚ:

Który to już raz z kolei? Ile jeszcze razy będziemy apelować o uratowanie tego cieszącego się wysoką frekwencją pociągu?

Pociąg InterRegio Szyndzielnia kursuje w miejsce zlikwidowanego rok temu pociągu pośpiesznego o tej samej nazwie. Pociąg wyjeżdża o 6:44 z Bielska Białej i kursując przez Rybnik (godz. 8:06) dojeżdża do Wrocławia o 10:44. Wyjątkiem są niedziele, kiedy pociąg jeździ wieczorem (Bielsko Biała 16:30 – Rybnik 17:52 – Wrocław 20:39). Niedzielny kurs okazał się hitem dla studentów, a pojedynczy skład pociągu przestał być wystarczający. Codzienny kurs powrotny Szyndzielnia zaczyna we Wrocławiu o 17:07 , w Rybniku jest o 19:51 i kończy bieg wieczorem w Bielsku Białej (godz. 21:16).

Jednak przewoźnik Przewozy Regionalne od 12 grudnia 2010 zakłada ograniczenie terminów kursowania IR Szyndzielnia do wybranych dni tygodnia. InterRegio ma jeździć do Wrocławia tylko w poniedziałki, soboty i niedziele, natomiast z Wrocławia od piątku do niedzieli. (…)

Apelujemy o wysyłanie maili oraz pism z wnioskami o rozszerzenie kursowania pociągu IR Szyndzielnia na codzienne.

Więcej na stronie SRKGŚ

Terminy kursowania IR Szyndzielnia w planowanym rozkładzie jazdy (wersja 3):