Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ogłosił wczoraj wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu na dostawę 2 szynobusów. Zwycięzcą jest… NEWAG. Oferta firmy z Nowego Sącza przebiła ofertę drugiego producenta – bydgoskiej PESY.

Co przeważyło o wyborze produktu NEWAG-u? Cena. Obaj oferenci otrzymali po 10 punktów za skrócenie terminu dostawy szynobusów (w przeliczeniu – 2 pkt), jednak to oferta NEWAG-u okazała się o ok. 560 tys. zł tańsza i zdobyła dzięki temu 0,26 punkta więcej.

Zobacz zawiadomienie o wyborze oferty

O sprawie informuje również Radio Plus Opole:

„Ponad 17 milionów złotych będą kosztować dwa nowe szynobusy dla Opolszczyzny. Wczoraj rozstrzygnięto przetarg w tej sprawie. Do tej pory wygrywała bydgoska PESA, tym razem zwyciężył nowosądecki Newag, który do tej pory wykonał jeden taki pojazd. Na dodatek zaraz po opuszczeniu zakładu szynobus nie był zdolny do dalszej jazdy. – „Postępowaliśmy zgodnie z przepisami – wygrała najtańsza oferta” informuje Andrzej Kasiura, członek zarządu województwa.

Za każdy miesiąc opóźnienia w dostawie szynobusów Newag będzie musiał zapłacić pół miliona złotych kary. Szynobusy mają trafić na Opolszczyznę do końca tego roku.”

Więcej w Radiu Plus Opole

Newag

Szynobus dla woj. pomorskiego (źródło: NEWAG)

Strona internetowa firmy

NEWAG wygrał przetarg na dostawę 6 szynobusów dla województwa pomorskiego (umowę podpisano w maju 2010 r.) – zobacz informację. Firma bardziej jest jednak znana z produkcji elektrycznych zespołów trakcyjnych (np. 19WE) i lokomotyw spalinowych (np. 311D) oraz napraw i modernizacji wagonów osobowych, elektrycznych zespołów trakcyjnych, lokomotyw spalinowych i elektrycznych.


W mediach

AO