Od 1 października trochę więcej zapłacimy za bilet jednorazowy w pociągach interREGIO i REGIOekspres. Ceny biletów okresowych i ofert promocyjnych pozostaną bez zmian. Wzrośnie też liczba połączeń w ofercie „Połączenie w dobrej cenie”.

Ceny biletów

1 października Przewozy Regionalne wprowadzają korektę swojej taryfy w części dotyczącej pociągów interREGIO i REGIOekspres.

Z informacji podanych na stronie przewoźnika wynika, że wzrośnie cena biletów jednorazowych. Średnio o 2,5 zł. Przewozy Regionalne nie zaprezentowały jeszcze nowej wersji taryfy, jednak jak czytamy na stronie:

„Na najbardziej popularnych trasach korekta cen wyniesie tylko 2 zł:

  • Warszawa-Kraków/Poznań z 40 zł do 42 zł,
  • Kraków-Wrocław z 37 zł do 39 zł i
  • Warszawa-Łódź z 23 zł do 25 zł.”

Ponadto:

„Mimo zmiany cen (średnio o 2,50 zł), przejazd dalekobieżnymi pociągami Przewozów Regionalnych nadal będzie o wiele tańszy od połączeń innych przewoźników kolejowych. Np. bilet normalny na 2 klasę pociągu interREGIO z Krakowa do Poznania lub z Wrocławia do Warszawy będzie kosztował 45 zł, tj. o 11 zł mniej niż na 2 klasę pociągu TLK w tej samej relacji.”

Podwyżka nie dotyczy biletów okresowych (odcinkowych i sieciowych) oraz ofert promocyjnych typu REGIOkarnet, bilet turystyczny itp. Nie zmieni się również cena biletów na pociągi REGIO.

Warto wiedzieć. Od grudnia w Przewozach Regionalnych pojawią się nowe oferty taryfowe. (informacja z facebookowej strony interREGIO)

Połączenie w dobrej cenie

Przewoźnik chwali się również wzrostem ilości połączeń w ofercie „Połączenie w dobrej cenie”. 2 nowe trasy pojawią się w województwie śląskim (Żywiec – Pawel Wielka i Bielsko-Biała – Kozy), a jedna w podlaskim (Białystok – Mońki).

Jedzonko

Co jeszcze nowego? Usługi gastronomiczne:

„Przewoźnik nieustannie pracuje nad rozwojem usług dostępnych w segmencie interREGIO. Po uruchomieniu internetowego systemu sprzedaży biletów przyszedł czas na usługi gastronomiczne. W coraz większej liczbie pociągów IR można spotkać przewoźny minibar z gorącymi i chłodnymi napojami oraz z przekąskami. To nie wszystko. W składzie pociągu IR „Mazowsze” kursującego między Poznaniem a Warszawą pojawił się specjalny wagon barowy oferujący zestawy śniadaniowe (oprócz świeżych kanapek jest też jajecznica lub kiełbasa z rusztu) i obiadowe (np. tradycyjny schabowy). Wprowadzenie tego typu usług planowane jest także na innych trasach dalekobieżnych.”

Wagon barowy PR na torach odstawczych stacji Poznań Gł. (fot. Maciej Osmulski)

Czytaj całość na stronie PR

AO