Raclawice.net, 14 kwietnia 2010

Niestety w tym roku projekt na dofinansowanie imprezy kolejowej nie zyskał pozytywnej opinii w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego i nie otrzyma dofinansowania. Mimo tego organizatorzy nie poddają się i zamierzają zorganizować imprezę dzięki wsparciu sponsorów i społecznej pracy.

Z każdym kolejnym rokiem coraz trudniej jest zorganizować racławicką imprezę. W tym roku do organizacji zabraknie najważniejszego, czyli pieniędzy. Projekt o dofinansowanie imprezy nie zyskał aprobaty i jedynym warunkiem, by pod koniec lata na racławickich torach znów pojawiły się drezynki jest potężne zaangażowanie tych, którym dobro naszej miejscowości, renoma tej imprezy leżą na sercu.

Jeszcze w kwietniu zostaną przygotowane pisma do odpowiednich spółek kolejowych, by wyrażono zgodę na organizację pikniku.

Głównymi atrakcjami jak co roku będą przejażdżki drezynami. Już teraz można powiedzieć, że skład będzie wzmocniony o nowy, dodatkowy wagonik. Jeszcze więcej osób będzie mogło zostać przewiezionym jednym kursem. Pewne jest to, że przejazdy będą odpłatne i w tej gestii na pewno nic się nie zmieni.

Czytaj całość na stronie Raclawice.net