Ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2010

18 listopada br. PKP Intercity uruchomiło dwie nowe oferty.

Last Minute<26

…a 21 grudnia 2009 (po 33 dniach) zlikwidowało jedną z nich:

Last Minute<26 to oferta dla młodych (dzieci i młodzież do ukończenia 24 r.ż oraz studenci do 26 r.ż.), podróżujących pociągami kategorii InterCity.

Ze strony Intercity:

Możesz teraz podróżować wszystkimi pociągami kategorii InterCity w klasie 2 za jedyne 26 zł (cena zawiera opłatę za bilet wraz z rezerwacją miejsca). Aby złapać promocyjny bilet musisz zabrać w podróż legitymację szkolną lub studencką (może być to legitymacja ISIC) i zjawić się w kasie Intercity nie wcześniej niż na 30 minut przed odjazdem pociągu. Z ofertą Last Minute <26 możesz podróżować tam gdzie chcesz, bez względu na długość trasy!

Oferta nie obowiązuje jeżeli podróżny rozpoczyna przejazd w piątek, w godz. 14.00 – 20.00.

City Bilet

Oferta City Bilet została już zapowiedziana na konferencji prasowej PKP IC z 17 listopada. Mówiąc krótko – na wybranych trasach w pociągach TLK bilety tygodniowe i miesięczne mają być tańsze o 30%.

„City Bilet” jest biletem okresowym odcinkowym imiennym obowiązującym wyłącznie przy przejazdach pociągami wg taryfy pospiesznej „D” (pociągi TLK w wagonach z miejscami do siedzenia) w klasie 1 lub 2, w relacjach wymienionych w załączniku nr 1 oraz między wszystkimi stacjami, na których zatrzymują się pociągi danej kategorii – przeczytamy w warunkach taryfowych oferty.

City Bilet może być tygodniowy (możliwe ulgi handlowe: 33% i 50%) lub miesięczny (możliwe ulgi handlowe oraz ustawowe: 37, 49 lub 78%; ustawowe – tylko w kl. 2).

Na terenie województwa opolskiego oferta obowiązuje na trasach: Kędzierzyn Koźle – Wrocław i Kędzierzyn Koźle – Katowice (oraz między wszystkimi stacjami w ramach wymienionej trasy – na których zatrzymują się pociągi danej kategorii). Zobacz pozostałe trasy w innych regionach.

Przykładowo, „zwykły” bilet miesięczny na pociąg pospieszny (taryfa „D”) na odcinku Wrocław – Opole Główne (82 km) kosztuje 379 zł, a w ofercie City Bilet – 268 zł (odpowiednio dla ulgi 37%: zwykły – 238,77, City Bilet: 168,84).

Przed kupieniem City Biletu trzeba o tym pamiętać:

Zwykłe bilety odcinkowe PKP IC (w taryfie pospiesznej) są honorowane w pociągach REGIO Przewozów Regionalnych na „wykupionej” przez nas trasie. Natomiast posiadając bilet w ofercie specjalnej City Bilet nie będziemy mogli skorzystać z pociągu REGIO – City Bilet nie jest honorowany przez PR (informacja potwierdzona przez Wydział Prawa Przewozowego i Taryf PKP PR).

Na podstawie: PKP IC

AO