Radio Opole, 30 października 2009

Zarząd Województwa rozpatrzył skargę spółki Dolnośląskie Linie Autobusowe na warunki przetargu na kolejowe przewozy pasażerskie na Opolszczyźnie. Wrocławska firma twierdziła, że warunki przetargu faworyzują obecnego przewoźnika, czyli spółkę PKP Przewozy Regionalne. Bo tylko ta spółka jest w stanie zmieścić się w terminach wyznaczonych przez Zarząd Województwa.

Dlatego zmieniliśmy te terminy – mówi członek zarządu Andrzej Kasiura. (…)

Sześcioletnia umowa z nowym przewoźnikiem powinna zostać podpisana do 13 grudnia. Jednak zgodnie z poprawionymi warunkami przetargu jego zwycięzca będzie miał czas do połowy lutego na rozpoczęcie świadczenia usług.

Więcej (w tym wypowiedzi A. Kasiury) na stronie Radia Opole

Co się zmieniło?

Wydłużono o dwa miesiące czas od zawarcia umowy do podjęcia działalności. Termin składania ofert pozostał bez zmian.

Nowa wersja punktu 4 SIWZ:

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowego przewozu osób na terenie Województwa Opolskiego przez licencjonowanego przewoźnika kolejowego. Termin rozpoczęcia wykonywania usługi do dwóch miesięcy od daty zawarcia umowy (było: od 13.12.2009). Termin zakończenia do dnia 12.12.2015 r.

Przesunięto również termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów z 12.11.2009 (15:30) na 16.11.2009 (11:00).

Nowe dokumenty na stronie przetargu: