W Bukowie (na linii Kluczbork-Opole) jest teraz bardzo gorąco. Trwają tam przygotowania do niedzielnego festynu z okazji odnowienia budynku dworca i jego okolic (niektórzy pewnie pamiętają naszą informację o festynie z 27 czerwca – wtedy się nie odbył).

Właśnie kończą się prace przy uprzątaniu okolic dworca (sam budynek był już odnowiony pod koniec czerwca – zobacz zdjęcia). Została położona kostka przed budynkiem, przed budynkiem ustawione też piękne, drewniane donice, w których dzieci posadziły kwiaty. Wykarczowano również krzewy, które rosły wzdłuż całego peronu i w to miejsce posadzono świerki. Wycięto zarośla między peronem a „parkingiem” koło dworca i zasypano dół, w którym te zarośla rosły (na zdjęciach zaskoczyła mnie pustka w tym miejscu). Jest tam teraz piękny, czysty plac – na tym właśnie wykarczowanym  miejscu ma odbyć się festyn.

Zobaczcie to na zdjęciach. Pochodzą one z zeszłego tygodnia, a ich autorką jest pani Sylwia Dydzik (pozdrawiam :-).

Stacja Bukowo - odnowiona

Stacja Bukowo - odnowiona

Stacja Bukowo - odnowiona
OK, a teraz FESTYN.

Kiedy? Niedziela, 30 sierpnia, początek o godz. 14:00.

Co będzie? W programie zaplanowano występy dzieci, młodzieży oraz Klubu Pań. – Wprawdzie nie zapraszamy na występy żadnego słynnego zespołu – mówi pani Sylwia – ale zawsze program  wszystkich imprez wiejskich przygotowują poszczególne grupy i wydaje mi się, że jest świetnie, potrafią zainteresować i zabawić zebranych. Grupa młodzieży zawsze przygotowuje fajny program kabaretowy. Jesteśmy małą wioską bez sponsorów i wszystko chcemy wykonać przy jak najmniejszych kosztach. Jedynie oprawę muzyczną zapewni zespół muzyczny „z zewnątrz”.

Ciekawym dodatkiem ma być wystawa zdjęć przedstawiających metamorfozę stacji i jej okolic.

A jak było wcześniej, np. w 2006 r.? Było tak:

Bukowo 2006

Bukowo 2006 Bukowo 2006 Bukowo 2006 Bukowo 2006

I co, jest różnica? :-)

Trzeba tu podkreślić ogromny wkład mieszkańców. Wiele prac wykonały dzieci i młodzież w ramach wakacyjnego projektu (o szczegółach projektu i o tym, jak się zrodził pomysł na odnowienie przystanku – jeszcze napiszemy). Dorośli zajmowali się przygotowaniami, koordynacją.

Ania Ostrowska

PS. Jeśli się uda, to za kilka dni zamieszczę zdjęcia stacji (przystanku) z nietypowej perspektywy… (mieszkańcy Bukowa są naprawdę zadziwiający – sami zobaczycie).