Zdarza się, że niektórzy wyjątkowo niekompetentni kontrolerzy spółki PKP PR nie honorują w pociągach interREGIO biletów typu „Regio Karnet”, zakupionych przed 15 czerwca (zmiana taryfy) za cenę 55 zł [dla przypomnienia: bilety kupione do 14 czerwca obowiązywały również w pociągach interREGIO – wtedy był tylko jeden rodzaj Regio Karnetu]. Tymczasem taka oferta – wedle regulaminu poprzedniej oferty – jest aktualna do niemal połowy października, jeśli ktoś np. zakupił „Regio Karnet” 14 czerwca, a datę rozpoczęcia ważności (początek dwumiesięcznej ważności biletu – karnetu) wyznaczył na 60 dni naprzód. I jak najbardziej możemy na takim bilecie jeździć wszystkimi pociągami interRegio, co potwierdził rzecznik oraz centrala PKP PR.

Tak też zdarzyło opolskiemu się miłośnikowi transportu szynowego, aktywnemu reporterowi i propagatorowi kolejnictwa Andrzejowi Szaromecie z Radia Plus Opole. Przeczytajcie jego relację (Andrzej pisał o tej sprawie na forum InfoKolej) i pismo wysłane jako skargę/interwencję (niżej na tej stronie). Sprawa jest w toku – rzecznik PKP PR obiecał interwencję.

Informację tę podajemy za zgodą Andrzeja, jako ostrzeżenie przed niekompetentnymi kontrolerami. W podobnym przypadku należy absolutnie odmówić zapłacenia dodatkowego biletu, ewentualnie przyjąć wezwanie do zapłaty (tzw. „bilet kredytowy”) i natychmiast zawiadomić władze regionalne oraz centralne oraz rzecznika PKP PR w celu reklamacji i zażądać zadośćuczynienia – choćby w formie publicznego pisma z przeprosinami.

O dalszym ciągu będziemy informować.

Skarga Andrzeja

Fragmenty pisma niewidoczne na ekranie monitora (po powiększeniu) można zobaczyć przesuwając na nim łapką (w dół, w górę). Do następnej strony można przejść klikając podwójną strzałkę pod obrazkiem (po prawej stronie).

Skarga Andrzeja Sz. na kontrolera poc. IR

Skarga Andrzeja Sz. na kontrolera poc. IR