PKP Przewozy Regionalne, maj 2009

Dwie wersje Biletu turystycznego i REGIO Karnetu, nowe odcinki w promocji Połączenie w dobrej cenie, zastąpienie Przejazdów rodzinnych ofertą TY i raz-dwa-trzy, możliwość zrobienia dopłaty do pociągu interREGIO dla posiadacza biletu na pociąg osobowy, modyfikacja oferty dla przewożących rower – to niektóre ze zmian w taryfie Przewozów Regionalnych, które zaczną obowiązywać od 15 czerwca br.

Bilet turystyczny będzie dostępny w dwóch wersjach. Pasażerowie jeżdżący tylko pociągami osobowymi zapłacą tylko 30 zł, a podróżujący zarówno osobowymi, jak i pospiesznymi [Przewozów Regionalnych – dop. okoko], w tym interREGIO – 60 zł. W ofercie rozszerzonej o wybrane trasy Kolei Czeskich ceny wyniosą odpowiednio: 45 i 70 zł. Identycznie, REGIO Karnet w wersji wyłącznie na pociągi osobowe pozostanie na poziomie 55 zł, natomiast w wersji na wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych będzie kosztował 79 zł.

Czytaj więcej o zmienionym bilecie turystycznym i zmienionym REGIO Karnecie.

59 nowych relacji zostanie włączonych do promocji Połączenie w dobrej cenie. Najwięcej nowych tras znajduje się w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, podlaskim, podkarpackim, pomorskim i wielkopolskim. Dzięki temu stawka zostanie zmniejszona nawet o 6 zł, a procentowo obniżka w niektórych przypadkach sięgnie pułapu 50-60%. Do tej pory pociągi na trasach obejmowanych promocją zapełniały się nowymi klientami, głównie dzięki cenie konkurencyjnej w stosunku do stosowanej przez przewoźników kołowych.

Sprawdź nowe relacje i ceny

Na Opolszczyźnie prawie bez zmian (a więc wciąż: Nysa-Wrocław, Grodków-Wrocław, Nysa-Brzeg, Grodków-Brzeg, Grodków-Nysa). Prawie, ponieważ trasa Opole-Kluczbork zamiast „ceny relacyjnej” będzie miała teraz bilet w taryfie „Połączenie w dobrej cenie”. Cena – taka sama jak od reaktywacji linii w 2005 r. – czyli 6,5 zł w taryfie normalnej, 4,09 zł z ulgą 37% itd.

Kolejną zmianą korzystną dla pasażerów korzystających z przejazdów kombinowanych jest umożliwienie dokonywania dopłaty na pociąg interREGIO do kupionego wcześniej na tę trasę biletu ważnego na pociąg osobowy. Do tej pory nie było to możliwe, a podróżny musiał zapłacić pełną cenę nowego biletu. Jednocześnie ze względu na rozszerzenie naszej oferty przewozowej o atrakcyjne cenowo połączenia interREGIO korygujemy ceny biletów sieciowych na pociągi PKP Przewozy Regionalne.

Sprawdź nowe ceny biletów sieciowych

Przykładowo, do 14 czerwca bilet sieciowy tygodniowy kosztuje 99 zł, od 15 czerwca – 120 zł.

Zmodyfikowana została oferta biletu na przewóz roweru. Na nowych biletach nie będzie określana relacja przewozu, a termin ważności takiego biletu będzie uzależniony od rodzaju biletu na przejazd osób, do którego został wydany, np. bilet na przewóz roweru wydany do biletu turystycznego będzie ważny w terminie określonym na bilecie turystycznym. Od 15 czerwca br. nie będą już wydawane bilety na wielokrotny przewóz roweru oraz na Przejazdy rodzinne. Ta druga oferta zostanie zastąpiona inną promocją Przewozów Regionalnych TY i raz-dwa-trzy, która obejmuje takie same uprawnienia, a nie wprowadza ograniczenia wieku. Inną zmianą porządkową jest ustalenie jednolitej ceny (5 zł) za wydanie biletu w pociągu bez podziału na strefy odległości.

Czytaj więcej o ofercie TY i raz-dwa-trzy

I o rozszerzonej (1 i 5 czerwca) ofercie pociągów interREGIO

NOWE: Zmiany w przepisach i cennikach od 15 czerwca 2009 r.

Źródło: PKP PR