Aktualizacja: 25 czerwca 2009

PKP Intercity, 10 czerwca 2009

Ponad 70 dodatkowych pociągów, promocje całkiem nowe oraz te dobrze znane i lubiane teraz w nowym atrakcyjnym wydaniu – zanim wybierzesz się w podróż, sprawdź wakacyjną ofertą PKP Intercity.

W czerwcu wyruszą pierwsze dodatkowe pociągi dla turystów wybierających nad morze (Ustka, Łeba, Hel, Trójmiasto, Świnoujście), w góry (Zakopane, Krynica, Zagórz, Szklarska Poręba) lub na Mazury (Mikołajki, Ełk, Olsztyn). Ulubionym wakacyjnym pociągiem IC Neptun pojedziemy nad morze za 29 zł (wraz z ceną miejscówki), w wygodnych, klimatyzowanych wagonach z możliwością przewozu rowerów.

Lista dodatkowych pociągów na lato 2009

Latem bilety Intercity znajdziemy już nie tylko na dworcach kolejowych, ale i w punktach Empik. Tylko tam kupimy książeczki uprawniające do 4 przejazdów pociągami EC, IC, EX i TLK za jedyne 169 zł.

„Wakacje z INTERCITY”

„Wakacje z INTERCITY” – to imienna książeczka biletowa zawierająca cztery bilety na przejazd w wagonie klasy 2, w komunikacji krajowej, do zrealizowania w okresie od 1 lipca do 30 września 2009 r., wg poniższych zasad:

  • każdy z biletów można wykorzystać na przejazd bezpośrednim pociągiem:
    • ekspresowym (Ex), albo InterCity (IC), albo EuroCity (EC), TLK,
    • pospiesznym tylko w wagonach: sypialnych (WL)/z miejscami do leżenia (Bc)
  • do biletu należy dokupić miejscówkę na przejazd wybranym pociągiem Ex/IC/EC/TLK albo bilet dodatkowy na miejsce sypialne/do leżenia
  • opłata za książeczkę biletową, wg oferty specjalnej „Wakacje z INTERCITY” wynosi 169,00 zł. Książeczka będzie dostępna w salonach Empik na terenie całego kraju.

Na wakacje Intercity zaproponuje nie tylko książeczkę z promocyjnymi biletami ale również:

Wydłużenie terminu obowiązywania biletu weekendowego

Od 14 czerwca bilet weekendowy, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami IC, EX, TLK oraz pospiesznymi [będzie ważny] od godz. 19 dnia roboczego, poprzedzającego dzień wolny od pracy – aż do pierwszego dnia roboczego, następującego po tych dniach do godziny 6:00 (tzn. przejazd na podstawie takiego biletu musi zakończyć się najpóźniej o godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach).

„Tani Bilet” – szybkość i komfort w dobrej cenie

Od 14 czerwca 2009 r. oferta specjalna „Tani Bilet” (pula tanich biletów) będzie obowiązywała w klasie 2 większości pociągów IC, Ex, TLK.

Lista pociągów w ofercie „Tani Bilet” (od 25 czerwca)

Ceny biletów wg oferty specjalnej „Tani Bilet” wynoszą:

  • w pociągach InterCity: 19 zł, 29 zł, 49 zł, 59 zł
  • w pociągach ekspresowych: 49 zł, 59 zł
  • w pociągach TLK: 29 zł lub 39 zł

„Wcześniej i taniej” nie tylko na wakacje

Klienci korzystający z internetowego systemu sprzedaży e-ic do końca roku będą mogli korzystać z taniej puli biletów na wszystkie pociągi InterCity i Ex, w 1 i 2 klasie. Bilety z puli promocyjnej można kupić już za 59 zł (wraz z miejscówką).

„Super Przejazd” od 1 lipca zostanie rozszerzona sprzedaż biletów promocyjnych!

Bilet Abonamentowy to już nie 6, a 7 przejazdów w cenie 5 biletów. Zapłać za 5 przejazdów i podróżuj aż 7 razy!

Od 14 czerwca oferty Max-26 oraz Rodzina z IC zostaną rozszerzone o pociągi kategorii EC.

Sprawdź wszystkie dodatkowe zmiany w naszej Taryfie Przewozowej.

Taniej do Moskwy i Lwowa

Latem za miejsce sypialne w pociągach do Moskwy (w pociągach międzynarodowych „Polonez” oraz „Ost-West”) zapłacimy nawet o 30 euro mniej – za miejsce w przedziale 3 osobowym zapłacimy 17 euro, w przedziale 2 osobowym 26 euro, a w jedynce 58 euro.

A do Lwowa pojedziemy nie tylko taniej, szybciej ale i wygodniej – bezpośrednim, klimatyzowanym pociągiem międzynarodowym z Wrocławia, Katowic, Krakowa i Rzeszowa. Do grudnia z promocyjnych opłat skorzystają grupy (ulga 30%), dzieci pomiędzy 4 a 12 rokiem życia (młodsze podróżują za darmo) oraz seniorzy, którzy ukończyli 60 rok życia (ulga 20%).

Źródło: PKP Intercity

Zobacz też artykuł z Gazety Wyborczej: