Dzięki uprzejmości Departamentu Infrastruktury i Gospodarki UMWO prezentujemy tabelę wyników frekwencji dla linii Brzeg – Nysa z okresu pierwszych trzech tygodni po reaktywacji: od 14 grudnia 2008 do 4 stycznia 2009. Przypominamy że okres ten dotyczył rozruchu linii – w dodatku uczniowie i studenci mieli zazwyczaj okres ferii lub świąt.

Według najnowszych informacji, od 5 stycznia – kiedy skończyły się szkolne ferie świąteczno-noworoczne – rannym pociągiem z Brzegu do Nysy dojeżdża ok. 70 – 80 osób (w tym większość uczniów z Grodkowa, Chróściny Nyskiej, Skoroszyc i Pakosławic), czyli bardzo dużo jak na lokalną linie i to zaledwie w niecały miesiąc po jej rozruchu. Wnioski wstępne są więc takie, że ta z trudem odradzająca się lokalna kolej jest ludziom potrzebna.

Dane zaprezentowane teraz jak i w przyszłości posłużą do skrótowej analizy – artykułu przygotowywanego dla miesięcznika branżowego „Rynek Kolejowy”, do którego prenumeraty zapraszamy (publikacji i materiałów tam zawartych nie znajdziecie w sieci).

Dziękujemy Panu dyrektorowi Bartłomiejowi Horaczukowi z departamentu infrastruktury UMWO za szybkie udzielenie informacji. Tabelę opracowała graficznie Ania Ostrowska – redaktor strony OKOKO.

frekwencja

Zobacz frekwencję