Pociąg - Opolskie Lamy

Pociąg - Opolskie Lamy (plakat)

PKP SA, 29 września 2011

W piątek, 30 września o godzinie 19.00 w odremontowanej poczekalni dworca kolejowego Opole Główne odbędzie się wyjątkowa projekcja filmu „Pociąg” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza.

Wydarzenie organizowane jest w ramach dworcowej Galerii OPEN oraz cyklu filmów rekomendowanych przez Piotra Dumałę (to jeden z cykli festiwalu Opolskie Lamy).

Wstęp wolny. A tuż przed projekcją filmu na widzów czekają niespodzianki. Ci, którzy „zaopatrzą się” w minimum wiedzy filmowej oraz dworcowej, mają szansę wygrać ciekawe nagrody.

„Pociąg” – Polska 1959, 1 godz. 33 min.

Upalne lato. Pociąg pospieszny odchodzi z warszawskiego dworca. Z powodu braku wolnych miejsc Jerzy i Marta podróżują razem, stopniowo nawiązuje się przyjazny kontakt.

Zobacz też: „Pociąg” na Filmweb

To już druga odsłona kolejowej Galerii OPEN w Opolu. 25 czerwca Opole Główne gościło Teatr im. Kochanowskiego ze spektaklem „Naprawdę nie dzieje się nic, czyli piosenki z Opola”. Przez ponad dwie godziny podróżnych, turystów i mieszkańców bawiły szlagiery minionych czterdziestu Festiwali Opolskich, oprawione sprytnie dobranymi dialogami aktorów.

Więcej na temat festiwalu Opolskie Lamy 2011 (projekcje odbywają się we wrześniu i październiku):

Źródło: PKP SA