PKP Intercity, 3 lutego 2011

Od 15 lutego 2011 roku wchodzi w życie zmiana Cennika usług przewozowych Spółki PKP Intercity. W związku z tym ulegną korekcie opłaty za bilety jednorazowe. Ich cena wzrośnie średnio o 3,43%.

W zależności od długości trasy, ceny biletów jednorazowych na przejazd w klasie 2 w pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK) wzrosną od 30 groszy do 2,50 zł brutto, natomiast w pociągach Express InterCity (EIC) od 70 groszy do 4,30 zł.

Nie zmienią się ceny:

  • Biletu Weekendowego i Podróżnika,
  • Biletu Rewelacyjnego,
  • biletów odcinkowych okresowych,
  • miejscówek i biletów dodatkowych na miejsca sypialne i do leżenia.

A konkretnie?

Po zmianie za jednorazowy bilet na przejazd w 2 klasie np. z Warszawy do Lublina pociągiem TLK pasażer bez żadnej ulgi zapłaci 38,50 zł, czyli o 1,10 zł więcej. Na innej popularnej trasie – z Warszawy do Łodzi – będzie to o 1,20 zł więcej. Jeśli pasażer chciałby się wybrać pociągiem EIC z Gdyni do Warszawy nowa cena wyniesie 119,50 zł (wraz z miejscówką), czyli wzrośnie o 4,00 zł.

Natomiast wybierając pociąg TLK na trasie z Warszawy do Krakowa (przez CMK) lub z Wrocławia do Przemyśla (albo z powrotem) zapłacimy za przejazd tyle samo co przed 15 lutego. W pociągach TLK na tych trasach obowiązuje cennik oferty Biletu Rewelacyjnego, który nie ulega zmianie.

Sprawdź nowy cennik na stronie PKP Intercity.

Dlaczego?

Zmiany cennika biletów jednorazowych podyktowane są przede wszystkim wzrostem kosztów cen energii elektrycznej trakcyjnej, kosztów utrzymania i eksploatacji taboru.

IC przypomina

Spółka PKP Intercity zachęca do korzystania z dostępnych ofert. Np. dla małych grup podróżujących z dziećmi proponujemy ofertę o nazwie Bilet Rodzinny. Ze zniżki może skorzystać od dwóch do pięciu osób, w tym co najmniej jedno dziecko, które nie ukończyło 16 roku życia. Każda z osób otrzymuje 33% zniżki na bilet, przy czym dziecko może korzystać z ulgi ustawowej. Z oferty można korzystać decydując się na przejazd zarówno w klasie pierwszej, jak i drugiej w pociągach TLK, EIC lub EC. Oferta nie obowiązuje w klasie 2 pociągów EIC oraz EC w piątki w godz. 14.00 – 20.00.

Osoby, które planują podróżować w trakcie weekendu, mogą skorzystać np. z Biletu Weekendowego. Umożliwia on nieograniczoną liczbę przejazdów wszystkimi pociągami TLK oraz EIC od godziny 19.00 w piątek do 6.00 w poniedziałek.

Źródło: PKP Intercity (mod. AO)