Spółka PKP SA poinformowała, że 12 grudnia (w dniu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy) na głównych dworcach kolejowych w Polsce pojawią się dodatkowe punkty informacyjne dla podróżnych. Jedną ze stacji objętych akcją jest Opole Główne.

Oto komunikat PKP SA:

W związku z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy od 12 grudnia 2010 roku, PKP Intercity na największych dworcach kolejowych w Polsce uruchomi dodatkowe punkty informacyjne dla podróżnych. Akcja informacyjna będzie miała miejsce na dwunastu głównych dworcach kolejowych w Polsce.

Informatorów ubranych w firmowe stroje przewoźnika oraz kamizelki IC spotkamy na dworcach: Warszawa Centralna, Poznań Główny, Kraków Główny, Katowice, Łódź Fabryczna, Wrocław, Opole, Rzeszów, Szczecin, Bydgoszcz, Gdańsk oraz Gdynia Główna. Każdy informator będzie miał możliwość sprawdzenia nowego rozkładu jazdy oraz udzielenia pasażerom aktualnych informacji dzięki dostępowi do elektronicznego rozkładu jazdy. Z pomocy dodatkowych informatorów będzie można skorzystać w niedzielę, 12 grudnia, w dniu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy.

Wszystkich pasażerów przepraszamy za zamieszanie spowodowane zmianami w rozkładzie jazdy. Zmiana rozkładu dotyczy wszystkich przewoźników europejskich i zawsze ma miejsce w drugi weekend grudnia.

Na podstawie: PKP SA