Przewozy Regionalne, 24 listopada 2010

Dni otwarte, konkursy z nagrodami, przejażdżki szynobusami, prezentacje współczesnego i zabytkowego taboru – to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych przez Przewozy Regionalne z okazji Święta Kolejarza aż w kilkunastu miastach Polski.

Obchody Święta Kolejarza to nie tylko element tradycji, ale też znakomity czas na zaprezentowanie historii stalowych szlaków, pracy „od kuchni”, konkursy z nagrodami, prezentacje nowoczesnego i historycznego taboru. Wraz z organizacjami hobbystycznymi Przewozy Regionalne zapraszają klientów i przyjaciół kolei do spędzenia wspólnego czasu. (…)

Na Opolszczyźnie program obchodów Święta Kolejarza zainteresuje zwłaszcza najmłodszych. W środę 24 listopada w Opolu i w Nysie, a w piątek 26-ego i w poniedziałek 29-ego w Kędzierzynie-Koźlu, dzieci będą mogły zapoznać się z pracą megafonistów i maszynistów, odbędą również krótkie wycieczki autobusami szynowymi w obrębie stacji. Ponadto do zwiedzania zostanie udostępniony parowóz serii TKt48 stojący na co dzień przed dworcem głównym w Opolu.

Święto Kolejarza w innych miastach

(Szczecin, Poznań, Oborniki Wlkp., Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Bydgoszcz)

Źródło: Przewozy Regionalne

Zobacz też

GW Opole: Opolskie przedszkolaki opanowały dworzec kolejowy