Racławice Śląskie w Internecie, 14 sierpnia 2010

Do imprezy kolejowej pozostał równo tydzień. Mimo dużej pracy wykonanej na racławickim dworcu kolejowym obiekt ten nie jest jeszcze gotowy do planowanego pikniku.

Społecznymi siłami zaledwie kilku osób wykoszone jest około 70% terenu imprezy. To rampa kolejowa, większość torowiska oraz trawnik dzielący stronę północą od strony południowej.

Zostało jeszcze bardzo dużo pracy. Tor, po którym odbywać się będą wyścigi drezyn ręcznych, oraz najbliższy tor przy rampie kolejowej nie nadaje się obecnie do użytku. Należy oczyścić go z krzewów oraz gęstej trawy. Podobnie okolice słupa elektrycznego, na którym zamontowane zostanie przyłącze elektryczne. Do tego trzeba poprawić dojazd do obrotnicy parowozów. Poza torowiskiem i placem należy pamiętać o wnętrzu dworca.

Prace porządkowe kontynuujemy zaraz po Odpuście parafialnym. Zbiórka o godzinie 17 w poniedziałek i później codziennie każdego kolejnego dnia aż do pikniku. Potrzebna jest każda para rąk do pracy: miotły, motyczki, grabie, kosy spalinowe itp.

Zobacz zdjęcia

Stanisław Stadnicki

Źródło: Racławice Śląskie w Internecie