Radio Opole, 15 kwietnia 2010

Nie będzie remontu torów kolejowych z Opola przez Kędzierzyn-Koźle do Gliwic. Takie pismo otrzymał z Ministerstwa Infrastruktury prezydent Kędzierzyna-Koźla, Wiesław Fąfara.

Zdaniem samorządowców dla miejscowości wzdłuż tej linii kolejowej, czyli Gogolina, Zdzieszowic i Kędzierzyna-Koźla, decyzja ta może mieć poważne skutki gospodarcze. Między innymi oznacza brak remontu dworca w Kędzierzynie, jednego z najbrzydszych w Polsce, a także brak przebudowy wiaduktu w centrum miasta.

Czytaj całość w Radiu Opole
Zobacz komentarze w Rynku Kolejowym

Zobacz też:

Radio Opole: Co z modernizacją linii kolejowej E30?

Nie możemy pozwolić aby Kędzierzyn-Koźle stał się prowincją – mówi Piotr Gabrysz, zastępca prezydenta miasta. To reakcja na stanowisko ministra infrastruktury w sprawie nie modernizowania linii kolejowej biegnącej przez Kędzierzyn-Koźle, która łączy Opole z Gliwicami i jest jednym z ważniejszych szlaków międzynarodowych w Polsce.

Czytaj całość

Radio Opole: Na remont linii Opole – Gliwice brakuje pieniędzy

Remont linii kolejowej Opole – Gliwice przez Kędzierzyn-Koźle został odłożony na następne lata. Na prace nie ma pieniędzy. Wstępnie kosztorys oszacowano na półtora miliarda złotych. Teraz okazuje się, że potrzebne jest 5 miliardów złotych. Ministerstwo Infrastruktury przełożyło remont na następne lata.

Czytaj całość