Parowozownia Wolsztyn, 19-28 kwietnia 2009

W dniach 1 i 2 maja 2009 roku PKP CARGO S.A. oraz Fundacja Era Parowozów zorganizują Parowozowy Show – XVI Paradę Parowozów 2009. W pierwszym dniu głównym punktem imprezy będzie wieczorne widowisko „Światło, dźwięk i para”. Wcześniej zaplanowany jest finał konkursu „Miss Świata Parowozów„. Tego dnia istnieje też możliwość obejrzenia z bliska wszystkich zebranych w szopie parowozów, a także jazdy w kabinie parowozu zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni.

parada_plakat

Plakat - Parada Parowozów 2009

W dniu parady od rana w parowozowni będzie panował ożywiony ruch parowozów, a na stacji przybywających z różnych stron pociągów. W tym roku zaplanowany jest przyjazd aż trzech specjalnych pociągów z Niemiec [z uwagi na zagrożenie pożarowe dwa pociągi z Niemiec prowadzone będą przez lokomotywy spalinowe].  Zaplanowane są też tradycyjne pociągi retro na trasach w okolicy Wolsztyna. Sprzedaż biletów na pociągi retro (ilość miejsc ograniczona) prowadzona będzie na terenie parowozowni oraz w pociągu.

O godzinie 13-tej nastąpi oficjalne otwarcie XVI Parady Parowozów. W największej imprezie kolejowej w Polsce udział wezmą parowozy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Czech i Słowacji. Podczas całego dnia „Scena na rampie” zaprasza na różne występy, konkursy, prezentacje oraz inne ciekawostki. Przez cały czas trwania imprezy będzie można zwiedzać wszystkie obiekty parowozowni: halę, warsztaty, muzeum, składnicę opału, stację wodną oraz wystawę prac artystycznych „Kolejowy świat Piotra Drożdża”.

Więcej szczegółów oraz PROGRAM na poszczególne dni w „Wydarzeniach(1-2 maja). W dniu dzisiejszym został uaktualniony program oraz godziny odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów. Kolejne szczegóły programu opublikujemy w najbliższym czasie. Kilka dni przed Paradą Parowozów na naszej stronie (= parowozowniawolsztyn.pl) zamieścimy informator „XVI PARADA PAROWOZÓW od A do Z”.

Informujemy jednocześnie, że w noclegowni na terenie parowozowni BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Źródło: Parowozownia Wolsztyn

*

Zobacz koniecznie:

Parada Parowozów 2007

Ok1-359 na Paradzie w 2007 r. (fot. Anna Ostrowska)