Dziennik Wschodni, 25 marca 2008

Specjalną ofertę dla grup podróżnych wprowadzi od 1 kwietnia spółka PKP Przewozy Regionalne.

Nowa oferta nosi nazwę „Ty i raz, dwa, trzy” i właśnie na to hasło trzeba się powoływać w kasie lub u konduktora, żeby dostać tańszy bilet. Oszczędzić mogą ci, którzy w podróż wybierają się w towarzystwie jednej, dwóch, lub trzech osób.

Pod warunkiem, że wszyscy jadą do tej samej stacji i w tej samej klasie. Główny pasażer zapłaci pełną cenę, ale każdy z jego współtowarzyszy otrzyma już 33 proc. zniżki. Warunek: ani jedna osoba z grupy nie jest uprawniona do ulg. Kasjerka wyda dwa bilety: jeden dla „pełnopłatnego” pasażera i drugi, wspólny dla jego „ulgowych” współpodróżnych. A później wszyscy będą musieli uważać, żeby nie pogubić się w czasie jazdy. Dlaczego? Bo tańszy bilet będzie ważny tylko razem z tym bez zniżek.

Ile można na tym oszczędzić? Załóżmy, że małżeństwo Iksińskich wybiera się z Lublina w podróż pospiesznym. Bez zniżki każde z nich za bilety drugiej klasy płaci tyle samo: 34 zł do Warszawy, 49 zł do Krakowa albo 61 zł do Szczecina. Ale jeśli skorzystają z nowej oferty, to pani Iksińska (bo mąż jest dżentelmenem i to on wyłoży pełną stawkę) za bilet do Warszawy zapłaci 22,78 zł; podróż do Krakowa wyniesie ją 32,83 zł, a przejazd do Szczecina 40,87 zł.

Jeśli nasi małżonkowie wybiorą się pociągiem także w powrotną drogę, to Iksińska oszczędzi ponad 22 zł na Warszawie; po wypadzie do Krakowa na kosmetyki zostanie jej 32 zł z groszami, a wyjazd do Szczecina będzie tańszy o ponad 40 zł. Iksińska musi się za to pilnować męża, bo inaczej konduktor wypisze jej karę.

Czteroosobowa paczka znajomych jadąc tam i z powrotem może oszczędzić jeszcze więcej: 66 zł na Warszawie, prawie 100 zł na Krakowie i 120 zł na Szczecinie.

Podane powyżej kwoty dotyczą biletów w drugiej klasie. Nowa oferta ważna jest też w „jedynce”.

Dominik Smaga

Źródło: Dziennik Wschodni

*

Ze strony PKP PR:

Takiej oferty jeszcze nie było! Promocja „TY i raz, dwa, trzy” pojawi się od 1 kwietnia br. w pociągach PKP Przewozy Regionalne. Pomyślana została o tych, którzy w tej samej relacji, klasie i kategorii pociągu podróżują w towarzystwie jednej, dwóch lub trzech osób. Pierwsza osoba kupuje bilet normalny, a pozostałe tańsze o nawet 1/3. Bilety (jednorazowe, na przejazd w jedną stronę) można kupić zarówno w kasie, jak i w pociągu. Oferta obejmuje dowolne relacje, z wyłączeniem pociągów objętych taryfą specjalną. Bez problemu z promocji mogą skorzystać osoby przewożące wózek dziecięcy, rower lub psa – muszą jednak pamiętać o kupnie dodatkowego biletu ze zryczałtowaną opłatą.

Szczegółowe warunki oferty

Przykładowe relacje

Warszawa – Wrocław (385 km)
Cena biletu dla pierwszej osoby: 51,00 zł (2 klasa poc. pospieszny)
Cena jednego biletu dla 2.,  3. i 4. osoby: 36,00 zł (2 klasa poc. pospieszny)

Poznań – Szczecin (214 km)
Cena biletu dla pierwszej osoby: 39,00 zł (2 klasa poc. pospieszny)
Cena jednego biletu dla 2.,  3. i 4. osoby: 28,00 zł (2 klasa poc. pospieszny)

Katowice – Tarnowskie Góry (34 km)
Cena biletu dla pierwszej osoby: 7,50 zł (2 klasa poc. osobowy)
Cena jednego biletu dla 2.,  3. i 4. osoby: 5,50 zł (2 klasa poc. osobowy)

Katowice – Wisła Głębce (97 km)
Cena biletu dla pierwszej osoby: 15,50 zł (2 klasa poc. osobowy)
Cena jednego biletu dla 2.,  3. i 4. osoby: 11,00 zł (2 klasa poc. osobowy)

Źródło: PKP Przewozy Regionalne

*

Ze strony PKP PR (ZPR Lublin)

Nowa oferta taryfowa „TY i raz, dwa, trzy” obowiązuje od 1 kwietnia 2008 r. w klasie dowolnej pociągów osobowych i pospiesznych uruchamianych przez „PKP Przewozy Regionalne” spółka z o.o., w dowolnych relacjach, z wyłączeniem przejazdów w Pociągu Papieskim i na odcinku Kraków Gł. – Kraków Balice.

Oferta przeznaczona jest dla osób podróżujących wspólnie do tej samej stacji przeznaczenia, w tej samej klasie i kategorii pociągu, które nie korzystają z indywidualnych uprawnień do ulgowych przejazdów i innych ofert taryfowych.

Bilety wydaje się na życzenie podróżnego.

Za bilety wg oferty „TY i raz, dwa, trzy” pobiera się opłatę za przejazd:

  • dla pierwszej osoby – z zastosowaniem taryfy normalnej,
  • każdej następnej osoby – z zastosowaniem taryfy na przejazd rodzinny

Na przejazd osób wg oferty „TY i raz, dwa, trzy” wydaje się:

  • dla pierwszej osoby – bilet wg taryfy normalnej
  • dla pozostałych osób – jeden bilet wg taryfy na przejazd rodzinny

Bilet wg taryfy na przejazd rodzinny jest ważny wyłącznie z biletem wg taryfy normalnej do którego został wydany;

Bilety wydane z kasy elektronicznej są zaopatrzone w nadruk „TY i raz, dwa, trzy”, bilety można nabyć również w pociągu.

Oferty specjalnej nie można łączyć z innymi ofertami.

Do w/w biletu można nabyć bilety na przewóz rzeczy/wózka dziecięcego, roweru i/lub psa, ze zryczałtowaną opłatą za jednorazowy przewóz.

Zmiana warunków przejazdu może być dokonana jedynie w tym samym zakresie dla wszystkich osób korzystających z oferty.

Szczegóły pod numerem tel. 94-36 oraz w punktach informacji kolejowej

Źródło: PKP Przewozy Regionalne (Lublin)