W niedzielę, 11 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. W tym tekście zbieramy wszystkie przydatne linki do materiałów i ważnych informacji dotyczących owego rozkładu jazdy (szczególnie tych najświeższych, które pojawiały się w różnych miejscach na naszej stronie). Oczywiście patrzymy z perspektywy Opolszczyzny, linki dotyczą więc Przewozów Regionalnych i PKP Intercity.
Aktualne na dziś:
Promocja cenowa. Wersja drukowana SRJP 2011/12 do 8 grudnia kosztuje 50 zł (zamiast 72,59 zł) | więcej
Infolinia czynna 24 godziny na dobę. Całodobowa informacja telefoniczna OZPR od 9 do 12 grudnia, czyli od piątku do poniedziałku: (77) 554 14 15. Pracownicy infolinii udzielają informacji na temat nowego rozkładu jazdy pociągów | więcej
Liniowe rozkłady jazdy
Rozkłady jazdy dla całych linii. Przewoźnicy publikują swoje własne rozkłady jazdy, ale istnieje również wspólny rozkład jazdy – ten, który ukazuje się w Sieciowym Rozkładzie Jazdy Pociągów (SRJP).
- tylko pociągi Przewozów Regionalnych:
- tylko pociągi PKP Intercity:
- cała Polska, województwo opolskie w tablicach 16 i 18
- ulotki dla różnych tras; województwo opolskie przede wszystkim w ulotce Warszawa-Wrocław
- wszystkie pociągi (elektroniczna wersja SRJP):
- cała Polska, województwo opolskie w tablicach od około 160 do 225
Plakaty stacyjne
Czyli tablice odjazdów i przyjazdów z danej stacji, obejmują pociągi wszystkich przewoźników odjeżdżających z danej stacji.
- opolskie (Brzeg, Kędzierzyn Koźle, Opole Główne)
- inne województwa
Sieciowy Rozkład Jazdy Pociągów
Sieciowy Rozkład Jazdy Pociągów to publikacja wydawana przez Przewozy Regionalne; zawiera rozkład jazdy wszystkich przewoźników pasażerskich: PR, PKP IC, PKP SKM w Trójmieście, SKM w Warszawie, KM, WKD, Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Wielkopolskie, Koleje Śląskie.
- wersja elektroniczna + zestawienie zmian do SRJP
- wersja drukowana („Tu kupisz Sieciowy Rozkład Jazdy Pociągów 2011/12”); przypominamy, że do 8 grudnia drukowany SRJP można kupić w promocyjnej cenie – 50 zł
Powiadomienia SMS-owe
Każdy pasażer, który zarejestruje się w systemie, będzie otrzymywał na swoją komórkę bezpłatne wiadomości SMS z informacjami o utrudnieniach w ruchu pociągów na interesującej go trasie (dotyczy tylko pociągów Przewozów Regionalnych) | więcej
I na koniec:
Wyszukiwarka połączeń
AO
Drukowane plakaty stacyjne w NTO: w czwartek Opole Gł. (odjazdy), w piątek też Opole Gł. (przyjazdy). A 16 grudnia w tygodnikach lokalnych: Nysa, Strzelce Opolskie, Kluczbork, Brzeg i Kędzierzyn-Koźle.
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20111207%2FPROMOCJA04%2F896864287
[za informację dziękuję Bartkowi]
niestety nigdzie nie mogę znaleźć plakatowego rozkładu jazdy dla Warszawy Centr/ Wschodniej…czy ktoś wie czy jest on gdzieś dostępny w pdf???? w ub.roku był, teraz cisza, nie ma go w zakładkach „w regionach” – mazowieckie…
Będąc dziś w Opolu odkryłem, że mamy chyba pierwszy w historii opolskich PR pociąg regio dwuczęściowy. Opole (10:05) – Częstochowa/Zawadzkie. Dwa kible rozłączane w Fosowskim. Zapowiadane jako „Pociąg regio do Częstochowy i Zawadzkiego” z podaniem, że pierwszy kibel jedzie do Częstochowy a drugi do Zawadzkiego. Szkoda, że to nie jest ten po 14:00 to by ludzie na odcinku Opole-Fosowskie mieli luz w 2 jednostkach.
Ty to jesteś galaktyczny szpieg :-) Istotnie, nawet w cegle tak jest.
A jak się Wam podoba rozkładowe równoległe wyprzedzanie kibli przez 3 pociągi Ex/EIC na odcinku Brzeg – Opole? Różnie to z tym bywa, bo jak kibel jest spóźniony np. przez teelkę, to Icek lub Ex wyprzedza go w Brzegu na przelocie 120 km/h (czyli nie musi wlecząco zmieniać dwa razy toru). Tak było w czwartek o 17.30, bo jechałem do Opola.
Niby to bardzo fajne jako ciekawostka, ale przez podwójną zmianę toru (40 km/h) Icek czy Ex ma wydłużony rozkład o 2-3 minuty: czy to jest właściwa droga dla linii 160 km/h? Szczerze mówiąc; wątpię!
A w piątek to była „równoległa” przesiadka za Lewinem Brzeskim ze schodka na schodek z jednego kibla o 13.53 z Opola (który chyba padł) do drugiego kibla o 14.23 z Opola do Brzegu. Pasażerów przesadzono, drużyny obu kibli pomagały ludziom, a kibelek wydłużono do Wroca. Sprawna akcja – brawo PR! Byłem i „wino” piłem. Przyznam, że pierwszy raz w życiu coś takiego na żywo widziałem na tej linii.
Ja się tak równolegle przesiadałem 2 marca 2006 roku za Krakowem na wieczornej osobówce do katowic jechał EN57-056 zdefektował po 15 minutach jazdy przesiadka była w szczerym polu – po godZinie oczekiwania nadjechał po nas EN71-033 i wyratował dojazd do domu.
Nie mam pomysłu gdzie to dać, więc daję tu.
Na Pl. Wolności w Opolu można obejrzeć wystawę „Stacja Opole na mapie
Tomasza Różyckiego”.
Zdjęcia:
http://www.kolejomania.rail.pl/rozy.html