…a dokładnie kolejnej rocznicy jej „ponownych narodzin”.

5 lat. Tyle minęło już od momentu reaktywacji linii Kluczbork-Opole. 3 października 2005 r. o godzinie 5:48 w trasę wyruszył pierwszy planowy pociąg. Już wkrótce z tej okazji ogłosimy na naszej stronie konkurs.

Linia była nieczynna ponad 5 lat. Zamknięto ją w kwietniu 2000 r. razem z kilkunastoma innymi liniami w całej Polsce. Na szczęście lata starań, pism, rozmów odniosły skutek – linia została reaktywowana.

Na początku na trasie kursowały tylko 3 pary: z Kluczborka o 5:48, 7:53 i 14:28, z Opola Głównego o 6:52, 13:25 i 15:35.

Kiedy doszły kolejne połączenia?

  • 4. para pojawiła się w 2006 r. (z Kluczborka po 16, z Opola po 17)
  • 5. para pojawiła się 9 grudnia 2007 r. (z Kluczborka o 18:50, z Opola o 19:50)
  • 6. para pojawiła się 13 grudnia 2009 r. (z Kluczborka o 10:33, z Opola o 9:31)

Warto dodać, że od momentu reaktywacji na trasie wciąż obowiązuje promocyjna cena biletu jednorazowego: 6,5 zł w taryfie normalnej; są również ulgowe. Cena jest korzystna, gdyż zwykły bilet jednorazowy dla odległości 46 km kosztuje 10 zł. Co ważne, od 5 lat cena biletu promocyjnego jest wciąż taka sama (wcześniej była to „cena relacyjna”, obecnie oferta „Połączenie w dobrej cenie”).

Więcej informacji

Lubisz linię? Chcesz być na bieżąco z informacjami na jej temat? Dołącz do nas na Facebooku.

Szukasz wiadomości historycznych na temat linii? Zajrzyj tutaj http://kl-op.webpark.pl (strona nie jest aktualizowana, aktualności są tymczasowo na Facebooku)

Zapowiedź konkursu

Nie zarzucamy Was wielką ilością informacji, bo tych informacji już niedługo od Was będziemy oczekiwali :-). W najbliższym tygodniu ogłosimy konkurs na temat linii. Kiedy? Na pewno między poniedziałkiem a najbliższą sobotą niedzielą. Dokładnej daty Wam nie zdradzimy. W konkursie trzeba będzie wykazać się wiedzą i… szybkością – warto więc śledzić naszą stronę, by nie zostać na samym końcu z niczym :-). Oprócz głównego konkursu planujemy przynajmniej jeden minikonkurs.

Wśród sponsorów nagród są:

Nagrodę ufundowali również mieszkańcy Bukowa (gmina Murów) oraz red. okoko :-)

Cieszy mnie również udział w konkursie ludzi „stąd”, a więc mieszkańców linii. Bukowianie przeznaczyli dla zwycięzcy kubek ze zdjęciem odnowionej przez nich stacji. Natomiast zdjęcie mieszkańca Jełowej, Mirosława Małeckiego (ikcelam) jest na plakacie naszego konkursu. Przy okazji, czy wiedzieliście, że Mirek drukuje swoje fotografie na drewnie?

Wiadomość z ostatniej chwili. Do fundatorów nagród dołączył również Mirosław Małecki, który przeznaczył dla zwycięzcy zdjęcie z powyższego plakatu, ale… wydrukowane na drewnie :-). Zdjęcie ma wymiary 40 x 40 cm.

Zapraszamy do udziału w konkursie :-) – już wkrótce na naszej stronie.

Anna Ostrowska