Przed nami kolejna – piąta – edycja Opolskiego Ekspresu Dętego :-). Tym razem – linia Opole-Kluczbork i Wołczyn. Na wydarzenie zaprasza pan Przemysław Ślusarczyk, pomysłodawca tej kolejowo-muzycznej imprezy i dyrygent orkiestr:

Kolej na orkiestrę 2014 - plakat

Kolej na orkiestrę 2014 – plakat

Szanowni Państwo,

To już piąta edycja naszej imprezy. Opolski Ekspres Dęty przejechał już ponad 650 km na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Muzycy zagrali 30 razy na stacjach i przystankach kolejowych.
Po raz kolejny ekspres wyruszy 10 maja br. roku około południa ze stacji Opole Główne i pojedzie na północ województwa do Wołczyna by potem powrócić do Kluczborka na ostatni koncert.

Ramowy plan imprezy:

  • wyjazd ze stacji Opole Główne około południa,
  • postój około 12 minut w Osowcu Przystanku,
  • postój około 25 minut w Bukowie,
  • postój około 2 minut w Kluczborku (postój techniczny z możliwością dosiadki),
  • postój około 20 minut w Wołczynie,
  • powrót do Kluczborka i postój około 90 minut (w międzyczasie koncert finałowy trasy, organizatorzy planują także inne atrakcje),
  • powrót tranzytem do Opola Głównego (przyjazd około 16:40).

Szczegółowy rozkład jazdy zostanie podany do publicznej wiadomości w połowie kwietnia. Wzorem poprzednich edycji przejazd Opolskim Ekspresem Dętym oraz udział w imprezach towarzyszących jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacji będzie można dokonać w tygodniu poprzedzającym imprezę wyłącznie w formie elektronicznej przez stronę internetową. Ilość miejsc ograniczona.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Rozkład jazdy i rezerwacja miejsc

Jest już znany rozkład jazdy Ekspresu i znamy też regulamin rezerwacji bezpłatnych biletów. Rezerwacja rozpocznie się 3 maja o godz. 8:00 – bądźcie czujni ;-)

Ponadto polecamy:

AO

Bukowo - Opolski ekspres dęty 2012