Byczyna - Opolski ekspres dęty 2012

„Opolski ekspres dęty” w Byczynie (2012)

13 kwietnia zapraszamy Was (w imieniu organizatorów) na kolejną przejażdżkę „Opolskim ekspresem dętym”. Tym razem orkiestrowy pociąg zawiezie nas do… Wrocławia, czyli po raz pierwszy w swojej historii wyjedzie poza województwo opolskie. We Wrocławiu czeka nas koncert orkiestr dętych (w towarzystwie fontann i oczywiście zgromadzonych gości), a potem zwiedzanie dworca z przewodnikiem.

Ale zacznijmy od początku:

  • Opole Główne – tu będzie pierwszy minikoncert; z racji utrudnień związanych z remontem dworca, odbędzie się on peronie przed pociągiem; w trasę ruszamy o 9:50
  • Brzeg – drugi minikoncert (około 20 minut) na peronie
  • Wrocław Główny – kulminacja całego wydarzenia; koncert odbędzie się około południa, a po koncercie – zwiedzanie wrocławskiego dworca z przewodnikiem (i koncert, i zwiedzanie bardzo polecamy!)
  • Opole Główne – przyjazd około 14; uwaga, między Wrocławiem a Opolem pociąg się nie zatrzyma

Oficjalne informacje (zapowiedź) na stronie Kolej na orkiestrę: ZOBACZ

Chcesz wziąć udział w całym wydarzeniu? Wystarczy się odpowiednio wcześnie zapisać. Przejazd jest bezpłatny, a zapisy odbędą się drogą elektroniczną (za jakiś czas zostanie udostępniony formularz na stronie wydarzenia). Bądźcie czujni, bo miejsca rozchodzą się zwykle jak ciepłe bułeczki ;-)

Więcej informacji

Krótkie wyjaśnienie dla osób, które nie znają idei KNO:

Opolski ekspres dęty w Szydłowie (trasa 2)

„Opolski ekspres dęty” w Szydłowie (2010)

„Kolej na orkiestrę – Opolski ekspres dęty” to projekt Sekcji (do 2012 r. – Działu) Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej realizowany we współpracy z UMWO i Opolskim Zakładem Przewozów Regionalnych. Pomysłodawcą KNO i jednocześnie dyrygentem orkiestr jest pan Przemysław Ślusarczyk.

Do pociągu wsiadają młodzi muzycy z kilku orkiestr dętych* oraz inni chętni (wcześniej trzeba zarezerwować miejscówkę) i wyruszają w trasę. Na wybranych stacjach – oraz oczywiście na stacjach początkowej i końcowej – odbywają się koncerty z udziałem publiczności: tej która jedzie z orkiestrą i tej, która pojawi się na stacji.

W internecie

Anna Ostrowska

* Orkiestra Politechniki Opolskiej wraz z orkiestrami partnerskimi (Orkiestrą Dętą ZSE w Opolu i Jemielnicką Orkiestrą Dętą) pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka