Dojazd do Racławic Śląskich

Źródło: Raclawice.net

Wybierasz się na racławicki piknik kolejowy samochodem od strony Prudnika (np. z Brzegu, Nysy lub Głuchołaz)? Sprawdź, jak ominąć zamknięcie drogi wojewódzkiej spowodowane remontem wiaduktu w Racławicach Śląskich. Nowość! Do piknikowych atrakcji dołączył konkurs fotograficzny.

Dojazd od strony Prudnika

Nie ma potrzeby jechania 20-kilometrowym objazdem przez Nowy Browiniec, Wierzch, Mochów i Dzierżysławice (znaki kierujące na objazd pojawią się Laskowicach). Staszek Stadnicki z portalu Raclawice.net przedstawia alternatywną trasę dojazdową. Mówiąc w skrócie, chodzi o przejazd polną drogą z południowej strony torów (ograniczenie do 10 km/h) – wjazd na tę drogę jest tuż przed placem budowy.

Plan Racławic Śląskich

Źródło: Raclawice.net

Autor powyższego artykułu zachęca również do podróży pociągiem na trasie Kędzierzyn Koźle-Nysa (pociągi co kilka godzin – sprawdźcie rozkład jazdy) i korzystania z promocji biletowych (taniej będzie, jeśli jedziemy w kilka osób – 2, 3 lub 4 – oferta „Ty i 1, 2, 3”).

Konkurs fotograficzny

Warto mieć ze sobą aparat fotograficzny. Osoba, która wykona w trakcie pikniku najciekawsze i najbardziej unikalne zdjęcie otrzyma książeczkę, która została wydana 4 lata temu z okazji pierwszego pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich.

AO