W Racławicach Śląskich – jak informuje internetowy serwis miejscowości – powstało Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Wśród celów stowarzyszenia jest m.in. organizowanie pikników kolejowych oraz promocja kolei w regionie.

A konkretnie: stowarzyszenie zamierza w najbliższym czasie zająć się organizacją kolejnego – czwartego – pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich (na wiosnę ma zostać złożony wniosek o dofinansowanie); przymierza się także do stworzenia skansenu kolejowego, również w tej miejscowości.

Prezesem stowarzyszenia został Tadeusz Wrona, a wśród tej zorganizowanej grupy miłośników kolei znalazły się osoby znane z promowania (na różne sposoby) kolei w regionie, m.in.: Henryk Remisz (producent drezyn z Białej, pomysłodawca zawodów drezyn ręcznych), Piotr Kopczyk (ostatni zawiadowca stacji w Głubczycach, miłośnik kolei i historii regionu) i Arkadiusz Korus (prezes Stowarzyszenia Krótkofalowców Pogórza Opawskiego, angażującego się również w sprawy/projekty kolejowe).

Jest to kolejne (po Opolskim Stowarzyszeniu Miłośników Kolei) stowarzyszenie działające na rzecz kolei w województwie opolskim.

Szczegółowe informacjena stronie Raclawice.net.

Zobacz też:

AO