Aktualizacja: Znane są wszystkie szczegóły na temat kalendarza. Kalendarz możesz kupić przez sklep internetowy:
Można już dokonywać wstępnych rezerwacji na kalendarz ścienny na 2012 r. z przepięknymi fotografiami wykonanymi na Magistrali Podsudeckiej.
Kalendarz będzie składał się z 13 kart rozmiaru A3: okładki i 12 kart na każdy miesiąc 2012 roku. Wydany zostanie na papierze kredowym.
Każda karta miesięczna ma zawierać zdjęcie pociągu (z opisem) wykonane na Magistrali Podsudeckiej (na części opolskiej lub dolnośląskiej) albo jednej z linii stycznych z magistralą. Ponadto na karcie znajdą się również: święta, solenizanci, znaki zodiaku i numery tygodni. Nazwy miesięcy i dni tygodnia zapisane zostaną w wersji polskiej i angielskiej.
Jak podkreśla Staszek Stadnicki, autor serwisu KolejPodsudecka.pl (wydawca kalendarza), rezerwacja jest niezobowiązująca i warto jej dokonać:
„Osoba, która wyśle do nas zgłoszenie de facto nie musi kupować kalendarza. Rezerwując kalendarz nie trzeba wpłacać żadnych pieniędzy. Rezerwacja spowoduje to, że będziemy wiedzieli, ile dokładnie sztuk wydrukować oraz zagwarantuje Wam możliwość pierwokupu.
Drukujemy wstępnie tylko kilkadziesiąt sztuk. Zarezerwuj kalendarz dla siebie już teraz, ponieważ potem może być problem z jego zdobyciem.”
Kalendarz można będzie kupić przez sklep internetowy na KolejPodsudecka.pl (ruszy w październiku). Wysyłka pocztą lub odbiór osobisty.
Szczegółowe informacje i możliwość rezerwacji kalendarza:
AO
Najnowsze wieści. Jest szansa utargowania się w drukarnią. Warunek jest taki. Kalendarz musi kupić naprawdę sporo osób. Wtedy jego cena będzie wahała się tak, że najdrożej to będzie 25zł za sztukę. Dlatego namawiam i zachęcam. Niebawem zaprezentujemy okładkę oraz dwie przykładowe strony (pozostałe to będzie niespodzianka), ale napiszemy dokładnie co znajduje się na każdej stronie. Na chwilę obecną są zdjęcia kultowego pociągu Katowice-Legnica, Śnieżki, Kraków-Jelenia Góra prowadzony Rumunem, parowóz OL49 manewrujący w Nysie (z okazji jubileuszu w latach 90-tych kolei brzesko-nyskiej). Naprawdę warto. Jest duża szansa, że do każdego kalendarza dorzucone będą gratis pocztówki, jakie były dystrybuowane na imprezie kolejowej w Racławicach. Dziękuję redakcji OKOKO za ten news (tak przy okazji).
A udało wam się z tym numerem ISBN ? Bo to też miało sprawić że będzie taniej.
Z tym numerem ISBN to na razie koszmar (nie wiadomo kto go ma załatwić: drukarnia, wydawca, sprzedawca itp). Dwóch księgowych pytałem o to i co można sprawdzić w internecie nie wiadomo jaki jest VAT na druk,sprzedaż, wydawanie, co zmienia sie jak jest ISBN – dlatego wysyłam oficjalnie pismo do Skarbówki (za radą prawnika), niech oni napiszą z jakim Vatem to sprzedawać (nie każdy kto przyjdzie na kontrolę może traktować kalendarz jako cos co może mieć ISBN). Ale oficjalnie trzymamy się ceny 30zł (drożej nie będzie). Jak będzie więcej osób to tak, jak pisałem – cena na pewno spadnie do 25zł, ale na prawdę sporo osób musi się jeszcze zgłosić, dokładnie 3 razy tyle co jest teraz :) Jeśli znajdzie się tyle osób, to nawet jak nie będzie ISBN, to 5zł to jest spora różnica na cenie, a może być taniej. Ale co ja obiecuję … jak tutaj trzeba się modlić o masę klientów klientów :)
Jak będzie ten parowóz w Nysie od pociągu Wrocław – Brzeg – Nysa, to ja na pewno biorę minimum 2. Jechałem tym pociągiem, mam foty ale one są z bliskiego planu, raczej dokumentalka – też ważna i unikalna!
Mam nawet fotę tego SKŁĄDU parowego w Nysie, Brzegu i Grodkowie (oczywiście na filmie kliszowym). To było 2 lub 3 sierpnia 1992 (150 lat kolei Wrocław – Brzeg).
Staszku
Reklamuj kalendarz na różnych stronach, a klientów powinno przybywać. Jakby nie patrzeć, to będzie UNIKATOWE wydawnictwo, małonakładowe. Daj na pmk, do portalu RK (red. Wojciech Śmiech) itd.
Moim skromnym zdaniem nabywczość by ostro wzrosła, gdyby ilość parowozów oraz spalinek podzieliła się po połowie :-)
Na pmk już jest za moją sprawą. :)
Robert: odnośnie tego parowozu :) to zdjęcie będzie na miesiąc sierpień, bo wtedy był przejazd. W tle widać jeszcze całą szopę w Nysie i urządzenia, których już tam dawno nie ma. Na szczegółach (ale pewnie tego nie da się zobaczyć w kalendarzu, tylko na oryginale) widać schowane w szopie nyskie Rumuny z herbem Nysy na czole. Być może za rok również z tego przejazdu pojawi się zdjęcie składu na torach brzeskich z wagonami. W tym roku sam parowóz z racji tego, że nie mam innego zdjęcia z Nysy, a Nysa być musi (ale jedna osoba, która też pomoże w wyborze fotek powiedziała, że to najlepsze foto w kalendarzu)
Co do parowozów – strasznie trudna sprawa. Są takie, które moga się znaleźć. Np Pt47-112 na maj z pociągiem specjalnym w Piławie Górnej. Piękna fotka (niestety padało wtedy) i np tez na maj mam Rumuna z pociągiem Jelenia Góra Kraków koło Jaworzyny (ładna pogoda). Weź tutaj wybierz dobre zdjęcie:) Mam też nie publikowane zdjęcie Ty-107 w Racławicach z czterema wagonami piętrowymi – wiadomo na jakim moście – przejazd specjalny Racibórz-Nysa. Najgorszy problem jest z październikiem: 5 przepięknych zdjęć. W tej chwili najbardziej mi się podoba ST43 z niesamowitym składem wagonowym w Prudniku (genialne foto Pana Ryszarda Boduszka).
Podsumowując – jest problem:)
Na teraz co jest pewne i niepewne:
Styczeń: SU46-036 (przepiękna maszyna) ze składem pociągu Śnieżka w pobliżu obwodnic miasta Prudnik i wsi Lubrza (strona pewna)
Luty: masakryczny problem: Ty2 1169 (nyski) z pociągiem specjalnym Głuchołazy-Nysa-Kamieniec Ząbkowicki (ryflaki), lub niesamowite nocne zdjęcie Su46 lub zdjęcie SU46 w Legnicy z pociągiem Katowice-Legnica (nie ma decyzji)
Marzec: nie ma decyzji
Kwiecień: SU46-008 z charakterystycznym żółtym czołem, ogromnym numerem na górze i pociągiem do Nysy (wagony piętrowe) wjazd do Racławic Śląskich (pewne)
Maj: Pt47-112 z pociągiem specjalnym na byłej stacji Świdnica Kraszowice, Pt47-112 z pociągiem specjalnym na stacji Piława Górna (wada, koszmarna pogoda), ST43 z pociągiem Kraków-Jelenia (5 wagonów w tym bagażowy)
Czerwiec: nie ma decyzji
Lipiec: SU46 z pociągiem Katowice-Legnica w pobliżu Kamieńca
Sierpień: Parowóz na stacji Nysa opisywany wcześniej
Wrzesień: nie ma decyzji
Październik: ST43 z niesamowitym i już niespotykanym pociągiem zdawczym Nysa-Krapkowice na stacji w Prudniku
Listopad: nie ma decyzji
Grudzień: nie ma decyzji, ale może to być SU46 z pomarańczowymi wagonami piętrowymi
Rozwiązaniem problemu może byc rezygnacja z sztywnej zasady, że zdjęcie z sierpnia w sierpniu. Co o tym myślicie? Wtedy wiele pięknych zdjęć się załapie.
A ile innych fotek czeka w kolejce? Np SU45 odczepiająca się w nocy (zima) od skłądu pośpiesznego na stacji w Kędzierzynie (największe wrażenie robi tablica świetla z relacją pociągu), eksremalnie nocne zdjęcie Pośpiesznego w Prudniku (totalne), Rumun i gruszki jako zdawka do Nysy, nyski TY z ryflakami w Nowym Świętowie…
Gdyby pojawiło się jakieś zdjęcie z Kędzierzyna to ten kalendarz byłby dla mnie jeszcze cenniejszy. :)
A nie myślałeś o tym, żeby uwzględnić także współczesność i dać coś z szynobusem ? Wtedy mielibyśmy przekrój przez wszystkie „epoki” jeśli chodzi o tabor na Podsudeckiej. :)
Myślałem o tym :) Za: to co piszesz, przeciw – wiele osób nie kupie tego za to, że był tam szynobus – znasz miłośników:) Ale można to rozważyć tak. Że jak w tym roku pomysł wypali to wyda się za rok: kalendarz podsudecka 2013 (oczywiście inne zdjęcie) oraz kolej opolska 2013 (wtedy byłby zdjęcia z całego naszego województwa, praktycznie po jednym z każdej linii, oraz wszystkie możliwe składy: od szynobusów (np z linii Brzeg-Nysa) po EU itp, itd :) Ale to melodia przyszłości.
Panowie Mikolowie :-)
Albo KLASYKA – albo współczesność? Kto kupi współczesność, którą MAMY przed nosem codziennie (szynobusy, prywaciarze, Cargo). Więc tu raczej nie ma o czym gadać.
Co do sztywnych dat, jestem zdania że można zrezygnować z takiej „ortodoksji” na korzyść fajności fot. No tyle, żeby np. fota zimowa ze śniegiem nie była na lipiec :-)
Staszku
Koniecznie napisz do redaktora portalu RK; mnie „nie wypada”, nie ja go wydaję. A jego wola czy da na portal czy nie.
Mam pytanie trochę niezwiazane z tematem nie wiem gdzie sie podpiąć z tym używaliscie już oferty Czechy + do Regio karnetu i czy Czesi nie robią stresu z honorowaniem jej CZY JĄ ZNAJA
Dobre wieści. Kalendarz będzie sprzedawany z 23% :), dlaczego dobre? Bo udało się utargować cenę i obecnie to jest ok 25zł za sztukę. Okładka kalendarza, szczegóły, pewnie w tym tygodniu. Jeśli nic się nie zmieni to w środę rozpoczyna się druk i sprzedaż na chwilę obecną od 27.10 dla tych co zarezerwowali – pozostali pewnie od 1.11.
Już wszystko wiadomo: cena, wygląd, dostępność. Szczegóły: http://kolejpodsudecka.pl/portal-wiadomosci-news-220-Kalendarz_Kolej_Podsudecka_2012_wszystkie_informacje.html
Dopiero wczoraj odebrałem kalendarze z poczty – tak się złożyło – kupiłem TRZY.
One są po prostu ZARĄBIASTE! Zwłaszcza dla mieszkających na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku, ale nie tylko! Kapitalne wydawnictwo, w pełni profesjonalne, o bardzo dobrej jakości, a klimaty Podsudeckiej wprost czarodziejskie. I foty dobrych znanych autorów wymiatają – tak i już. Jeśli ktoś nie kupił, to jest trąba :-)
Nadają się świetnie także do biur itp. UM powinien cały nakład wykupić, zamiast jakiegoś nie-opolskiego seryjnego badziewia. No ale wtedy nie byłoby dla Mikoli :-)
W dodatku Staszek dodaje ciekawe karteczki krótkofalarskie, oczywiście z fotami kolejowymi z Racławic (jest też wielki most i mała ciufeczka – cymusik!). Kupować, bo na razie są – to unikaty o małym nakładzie.
Potem ich nie będzie.
Zapraszam, zostały jeszcze jakieś sztuki, sprzedaż będzie prowadzona pewnie jeszcze kilka dni: http://kolejpodsudecka.pl/portal-sklep.html