Bagaż

fot. Anna Ostrowska

Aktualny link do danych kontaktowych Biura Rzeczy Znalezionych: https://polregio.pl/pl/obsluga-klienta/biura-rzeczy-znalezionych/

Teczka z rysunkami, dwa plecaki, damska torebka, marynarka, krawat, parasolki – między innymi takie rzeczy zostawili podróżni w pociągach Przewozów Regionalnych. Teraz mogą je odzyskać.

Opolski Zakład Przewozów Regionalnych zamieścił wczoraj na swojej stronie wykaz rzeczy znalezionych w swoich pociągach w ostatnich kilku miesiącach (od 26 września 2011 r.).

Jakie przedmioty zostały odnalezione:

  • większy lub mniejszy bagaż: walizka na kółkach, 2 plecaki, czarna torba z zawartością, teczka z rysunkami, torebka damska,
  • odzież: kurtka, marynarka, krawat,
  • inne: 2 parasolki, książka.

Większość przedmiotów została znaleziona w pociągach na trasie Kluczbork-Wrocław (bądźcie szczególnie uważni, jeśli jedziecie tą trasą ;-), a po jednym-dwóch przedmiotach w pociągach relacji: Wrocław-Kędzierzyn Koźle, Gliwice-Opole Główne i Opole Główne-Kluczbork.

Znalezione

Uwaga. Lista ta jest na bieżąco modyfikowana. Najbardziej aktualny wykaz rzeczy znalezionych znajdziesz na stronie OZPR.

Skąd odebrać swoją własność? Odnalezione w pociągach rzeczy przechowywane są w siedzibie Sekcji Przewozów Pasażerskich, na stacji Opole Główne (wejście z prawej strony dworca – patrząc od strony peronów 1 i 2). Punkt przechowywania czynny jest w dni robocze w godzinach 7-15. Telefon: 665 916 178.  Przypominamy, na stacji Opole Główne nie ma już odrębnego Biura Rzeczy Znalezionych.

A jeśli znajdziesz coś w pociągu? Przekaż zostawiony przedmiot pracownikom drużyn pociągowych. Jest wtedy duża szansa, że przedmiot trafi do jego zadowolonego (z odnalezienia) właściciela.

Więcej informacji: OZPR

AO