Opolski ekspres dęty w Szydłowie (2010), fot. AO

Szykujcie się na 14 maja i 4 czerwca! Opolski ekspres dęty wyrusza w trasę :-). Oto fragmenty informacji prasowej przesłanej z Działu Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej.

Szanowni Państwo, Mamy wyjątkową przyjemność złożyć na Państwa ręce serdeczne zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie „Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty”, a tym samym uświetnienia, jednego z najoryginalniejszych i jednocześnie najprzyjemniejszych wydarzeń w życiu akademickim i kulturalnym regionu. Mowa o koncercie Orkiestry Politechniki Opolskiej oraz zespołu EL12 Opole Politechnic Band (pierwszy raz na pokładzie!) i orkiestr partnerskich (Orkiestry Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu, a także Jemielnickiej Orkiestry Dętej), które tym razem opuszczą mury uczelni i wzorem średniowiecznych trubadurów wyruszą w podróż, aby rozwieźć muzykę po całej Opolszczyźnie i wystąpić w miejscach, w których jedynym dźwiękiem był dotąd gwizd lokomotywy: na dworcach. Do udziału w wydarzeniu zapraszają:  Krystyna Duda – kierownik Działu Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej oraz Przemysław Ślusarczyk – dyrygent orkiestr, pomysłodawca projektu. Zarówno młodzi orkiestranci, jak i organizatorzy, będą zaszczyceni obecnością Państwa podczas koncertu.

Kiedy i dokąd?

Opolski ekspres dęty

Opolski ekspres dęty (2010), fot. AO

Dokąd tym razem uda się „orkiestrowy szynobus”? Organizatorzy – tak jak w zeszłym roku – zaplanowali dwie trasy. W maju do Kędzierzyna Koźla, a w czerwcu do Zawadzkiego. Muzycy dadzą koncerty na wszystkich niżej wymienionych stacjach.

Trasa 1 | 14 maja 2011 (sobota)

  • Opole Gł. – Kędzierzyn Koźle (i z powrotem) przez Górażdże, Gogolin i Zdzieszowice

Więcej: Opolski ekspres dęty pojedzie do Kędzierzyna Koźla

Trasa 2 | 4 czerwca 2011 (sobota)

  • Opole Gł. – Zawadzkie (i z powrotem) przez Krasiejów, Kolonowskie, Ozimek i Chrząstowice

Więcej: Opolski ekspres dęty pojedzie do Zawadzkiego

Rozkład jazdy

Rezerwacja miejsc

Chcesz jechać w orkiestrowym pociągu? Jest to jak najbardziej możliwe. Rezerwacja miejscówek odbywa się wyłącznie poprzez stronę e-Rezerwacja miejsc. Rezerwacja dotycząca:

  • pierwszej trasy trwa od 7 maja, sobota (godzina 8:00) do 11 maja, środa (godzina 23:59),
  • drugiej trasy trwa od 28 maja, sobota (godzina 8:00) do 1 czerwca, środa (godzina 23:59).

Wyczerpanie puli miejsc kończy rezerwację na daną trasę. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoba rejestrująca może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca jednorazowo na przejazd 1. lub 2. trasą lub na obie. Więcej informacji o zasadach rezerwacji – na stronie Kolej na orkiestrę.

Dodatkowe info

Plakat KNO 2011

Plakat tegorocznej edycji KNO

Poznaj orkiestry biorące udział w wydarzeniu:

Kto jest organizatorem:

Projekt „Kolej na orkiestrę” jest finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Opolski Zakład Przewozów Regionalnych. Strona internetowa projektu Kolej na orkiestrę – tam znajdziecie więcej informacji:

AO

Opolski ekspres dęty w Bukowie (2010), fot. AO