Źródło: osoblazsko.com

W najbliższą niedzielę (26 września) do przygranicznego Krnova przyjedzie pociąg z dwoma pospiesznymi parowozami: Zielonym Antonem i Albatrosem. Dla miłośników pary podwójna trakcja to… podwójna atrakcja.

Impreza ta ma związek z odbywającym się dzień wcześniej (25 września) czeskim Dniem Kolei (Den železnice). Jego główne atrakcje przewidziane są w Ołomuńcu.

Zobacz stronę wydarzenia

Krnov

Pociąg specjalny z Ołomuńca przyjedzie do Krnova o 12:12, a odjedzie z powrotem o 13:26. Prowadzony będzie 2 lokomotywami parowymi:

  • 498.022 – Albatros (zobacz zdjęcia) – pospieszna lokomotywa czeska
  • 486.007 – Zelený Anton (zobacz zdjęcia) – pospieszna lokomotywa słowacka

W tym czasie na krnowskiej stacji można będzie przyjrzeć się m.in. wodowaniu i obrządzaniu lokomotyw. Chętni będą mogli również zwiedzić lokomotywownię.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Więcej informacji

Na stronie kolejki Tremesna-Osoblaha

Jak dojechać?

Krnov to miasto w Czechach, niedaleko granicy z Polską. Znajduje się 34 km na południe od Racławic Śląskich i 18 km na południe od Głubczyc. Najwygodniej dojechać tu bezpośrednio samochodem/rowerem. Wycieczkę do Krnova można też połączyć z przejazdem koleją.

Samochód/rower + pociąg

Znaleźliśmy takie połączenie.

Dojazd do Osoblahy na własną rękę (np. samochód/rower). A z Osoblahy już pociągiem: przez Tremesną do Krnova:

Podobnie powrót:


Tylko pociąg

Ci, których interesuje tylko pociąg, mogą pojechać pociągiem z Opola/Nysy do Głuchołaz, a tam przesiąść się w czeski pociąg, jadący w kierunku Krnova. Ta wersja zakłada jednak ponad 1,5 godzinne przesiadki (oczekiwanie na kolejny pociąg w Głuchołazach) oraz ok. godzinne czekanie na pociąg w Krnovie. Jest to więc wersja raczej typowo mikolska ;-)

Tam

  • Opole Główne o. 7:00 – Głuchołazy p. 8:44
  • Głuchołazy o. 10:16 – Krnov p. 10:58

Pociąg specjalny będzie w Krnovie między 12:12 a 13:26

Powrót

  • Krnov o. 15:05 – Głuchołazy p. 15:47
  • Głuchołazy o. 17:37 – Opole Główne p. 19:25

Mapka


Pokaż Do Krnova na większej mapie
AO