NTO, 26 lutego 2009

Do ośrodków w Ostrużnej, Petrikovie i Ramzovej zabiorą Opolan Czeskie Koleje i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jeseników.

Pociąg wyjeżdża z Nysy o godz. 8.26. Na stokach czekają na Polaków dobrze przygotowane trasy zjazdowe, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, smażony ser i czeskie piwo.

Rozkład jazdy pociągu specjalnego Nysa - Ostrużna - Nysa (źródo: UM Nysa)

Rozkład jazdy pociągu specjalnego Nysa - Ostrużna - Nysa (źródło: UM Nysa)

Za podróż z Nysy do Ostrużnej i z powrotem nic się nie płaci. W pociągu u czeskiego konduktora można będzie zakupić za 5 zł kupon rabatowy na 30-procentową zniżkę na skipassy.

Taki sam voucher można również dostać w Centrum Informacji Turystycznej Omnibus w nyskim Rynku. Mieszkańcy innych miejscowości Opolszczyzny również mogą skorzystać z pociągu.

Mieszkańcy Opola mają o tyle łatwiej, że pociąg (wyjazd z Opola w sobotę o godz. 7.04) to ten sam, którym dojadą do ośrodków w Ostrużnej, Petrikovie i Ramzovej. Muszą opłacić tylko przejazd do Nysy, gdzie po przesiadce do specjalnych wagonów, będą mogli skorzystać już z darmowego przejazdu do celu.

Organizatorem drugiej w tym roku akcji pod hasłem „Narciarski pociąg” są Czeskie Koleje i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jeseników.

Mapka z położeniem ośrodków narciarskich – na stronie NTO.

Klaudia Bochenek

Źródło: NTO

*

Zdjęcia z poprzedniego wyjazdu – na stronie UM Nysa