Do 10 grudnia br. poranny pociąg REGIO relacji Wrocław Główny-Kluczbork będzie kursował na nieco krótszej trasie – od stacji Wrocław Mikołajów. Jak dojechać z dworca Głównego do Mikołajowa? Pociągiem TLK, na szczęście bez dokupywania odrębnego biletu na pociąg spółki PKP Intercity.

Informacja ze strony PR Opole:

Szanowni Państwo,

w związku ze zmianami spowodowanymi remontem peronu nr 3 na stacji Wrocław Główny w okresie 1 września-10 grudnia 2011 r. pociąg REGIO nr 66121/0 relacji Wrocław Gł.-Kluczbork zostanie odwołany na odcinku Wrocław Gł.-Wrocław Mikołajów.

W związku z powyższym w ww. okresie, Spółka „PKP Intercity” będzie honorować w pociągu TLK nr 65113 na odcinku Wrocław Główny-Wrocław Mikołajów wszystkie ważne bilety wydane na przejazd pociągami REGIO.

Przepraszamy za utrudnienia w podróżowaniu.

Rozszyfrujmy numery pociągów:

Pociąg REGIO 66121/0 to pociąg, który do 31 sierpnia odjeżdżał z Wrocławia Głównego o 6:30, by do Kluczborka przyjechać o 8:26. Teraz rozpocznie on trasę stację dalej (Wrocław Mikołajów).

Jak dojechać do Wrocławia Mikołajowa? Na stacji Wrocław Główny należy wsiąść w pociąg TLK 65113 relacji Wrocław Główny-Olsztyn. Odjeżdża on o 6:20 (w dniach 1-5 września oraz 25 września – 10 grudnia) lub o 6:25 (w dniach 6-24 września) – czyli wcześniej niż „dawny” pociąg REGIO. Po 5 minutach dojedzie on do Mikołajowa.

W Mikołajowie jest kilka-kilkanaście minut na przesiadkę (6 lub 11). Pociąg REGIO do Kluczborka odjeżdża ze stacji Wrocław Mikołajów o 6:36.

Jak zwykle zachęcamy do spojrzenia do rozkładu jazdy. Podane przez nas godziny są orientacyjne i mogą się zmienić.

AO