12 grudnia 2010 r. zmieniają się zasady sprzedaży Super Biletu. Dobra wiadomość to taka, że bilet można będzie kupić przez Internet. Jest i niezbyt dobra: Super Bilet zdrożeje.

Do tej pory Super Bilet kosztował 50 zł i można go było kupić tylko w kasie. Od 12 grudnia będzie już inaczej.

Po pierwsze, bilety według oferty Super Bilet będzie można kupić tylko w sprzedaży internetowej (https://bilet.intercity.pl). Po drugie będą one sprzedawane według następujących zasad:

  • w pierwszej kolejności miejsca najtańsze – w cenie 59 zł,
  • następnie po wyczerpaniu tych miejsc – w cenie 79 zł,
  • a ostatnie miejsca – w cenie 89 zł.

Super Bilety w sprzedaży internetowej można kupić od 12 grudnia. Najwcześniej 30 dni, a najpóźniej 3 dni przed planowanym wyjazdem.

Co ważne, oferta będzie obowiązywała również w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (w poprzednich latach nie była dostępna w tym czasie). Koniec ważności oferty – 30 czerwca 2011 r.

I małe przypomnienie:

Co to jest?

Super Bilet to oferta PKP Intercity dla podróżnych, którzy z wyprzedzeniem planują swoje podróże. To jedna z ciekawszych ofert tej spółki (a przynajmniej taką była do 11 grudnia 2010 r.).

Oferta obowiązuje przy przejazdach w jedną stronę, na odległość powyżej 50 km bezpośrednim pociągiem EkspresIC (EIC) w klasie 2, w terminie od 12 grudnia 2010 r. do 30 czerwca 2011 r.

  • pula biletów dostępnych w sprzedaży jest ograniczona – tak więc im wcześniej go kupimy, tym większą szansę mamy na to, że bilet będzie i że będzie w tej najtańszej opcji (to od 12 grudnia),
  • cena biletu niezależna jest od odległości taryfowej (czy jedziemy 70 czy 570 km, to zapłacimy tyle samo),
  • obejmuje opłatę za przejazd oraz rezerwację miejsca – nie musimy więc nic więcej dopłacać,
  • od ceny tej nie stosuje się ulg i opustów.

Na podstawie informacji otrzymanych od PKP Intercity.

Anna Ostrowska