Kolej Podsudecka - nowa wersja stronyWczoraj wieczorem (12 grudnia) została uruchomiona nowa wersja – znanego Wam zapewne – serwisu Kolej Podsudecka. Co się zmieniło? Stanisław Stadnicki, administrator serwisu stworzył nową oprawę graficzną oraz uruchomił galerię zdjęć, do której każdy może dodać pasującą tematycznie fotografię.

Najważniejsze zmiany:

  • nowa szata graficzna – czyli to, co „rzuca się” w oczy zaraz po wejściu na stronę; teraz również w cieplejszych barwach (odcienie pomarańczowego/brązu),
  • galeria zdjęć – nowa funkcjonalność, szczególnie interesująca dla miłośników fotografowania; teraz każdy może dodać zdjęcie z linii, pod warunkiem, że zostało wykonane na Magistrali Podsudeckiej lub na jej dowolnej linii bocznej.

Zapraszamy do lektury szczegółowego podsumowania zmian oraz obejrzenia odnowionego serwisu:

Kolej Podsudecka

Warto wiedzieć

„Rok 2011 to szczególna data w historii kolejnictwa na ziemi prudnickiej. 15 sierpnia minie 135-rocznica oddania do użytku stalowych szyn łączących Prudnik z Racławicami Śląskimi i Głubczycami. W nadchodzącym roku będziemy zatem obchodzili 135 rocznicę uruchomienia kolei w naszym regionie, a także 135 rocznicę linii kolejowej z Racławic Śląskich do Głubczyc oraz 135 rocznicę ukończenia budowy Magistrali Podsudeckiej. To linia łącząca Legnicę z Nysą, Prudnikiem oraz Kędzierzynem. Jej budowę ukończono w grudniu 1876 roku.” (źródło: Prudnicka.pl)

AO