W zeszłym tygodniu informowaliśmy o utrudnieniach dla pasażerów podróżujących na trasie Wrocław-Kluczbork: wykolejenie pociągu towarowego spowodowało konieczność zamknięcia jednego toru na odcinku Wrocław Psie Pole-Borowa Oleśnicka. Jest dobra wiadomość. Od piątku na części tej trasy pociągi mogą już kursować po 2 torach.

Z komunikatu Dolnośląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych:

W piątek (24.09.2010 r.) w godzinach popołudniowych został otwarty dla ruchu pociągów drugi tor na szlaku Długołęka – Wrocław Psie Pole.

Dzięki temu utrudnienia na trasie Wrocław – Oleśnica, spowodowane wykolejeniem pociągu towarowego na stacji Długołęka w dniu 18.09.2010 r., są znacznie mniejsze. Z uwagi na trwające nadal prace w miejscu zdarzenia, jednotorowe pozostają szlaki Długołęka – Borowa Oleśnicka oraz Wrocław Sołtysowice – Wrocław Psie Pole (ten drugi z powodu remontu przejazdu kolejowego na Alei Poprzecznej w obrębie stacji Wrocław Sołtysowice).

Pociągi kursujące tą trasą mogą doznawać opóźnień dochodzących do 15 minut.

Przepraszamy za utrudnienia w podróżowaniu.

Źródło: DZPR

Obrazek przedstawia sytuację z 18 września 2010. Dziś na części tej trasy (Długołęka-Wrocław Psie Pole) pociągi mogą kursować po 2 torach

AO