21 i 22 sierpnia – w tych dniach odbędzie się kolejna impreza kolejowa w Racławicach Śląskich. Jedną z jej atrakcji będzie… sobotni przejazd pociągiem specjalnym (z parowozem!) na trasie Tremesna-Osoblaha w Czechach. By skorzystać z tej atrakcji, trzeba się jednak zapisać.

Co i jak?

Najpierw jedziemy autokarem – z Racławic Śląskich do Tremesnej (Czechy). Tam czeka na nas pociąg: skład prowadzony odnowioną lokomotywą parową U57.001 (granatową :-) – zobacz zdjęcia). Kolejką wąskotorową jedziemy do Osoblahy (mijając po drodze 102 łuki; trasa ma 20 kilometrów), a stamtąd autokarem do Racławic – na oficjalne rozpoczęcie pikniku kolejowego…

Ile to wszystko kosztuje? Jedynie około 26 zł (w tej cenie zawarty jest dojazd, przejazd pociągiem i bilet pamiątkowy – z datą wybitą 60-letnim datownikiem z dawnej kasy biletowej).

Bilet specjalny upoważnia do zniżki na przejazd drezyną w czasie racławickiej imprezy trasą Racławice Śląskie-Wielki Most Kolejowy-Łącznica Kolejowa („to miejsce, w którym w przyszłości ma połączyć się czeska kolejka wąskotorowa z polskimi torami” – jak pisze Staszek Stadnicki, jeden ze współorganizatorów imprezy).

Ale uwaga, trzeba się szybko zapisać. Organizatorzy mogą zorganizować drugi przejazd, ale muszą wiedzieć, jakie jest zainteresowanie.

A teraz szczegóły:

21 sierpnia 2010 (sobota)

  • 9:45 – podstawienie autokaru pod dworzec kolejowy w Racławicach Śl.
  • 9:55 – odjazd autokaru do Tremesnej (autokar skomunikowany jest z pociągiem odjeżdżającym z Kędzierzyna Koźla po 9; poczeka na niego max. kilkanaście minut)
  • ok. 10:35 – przyjazd do Tremesnej, przy dworcu kolejowym
  • 10:45 – 12:35 – przejazd pociągiem na trasie Tremesna – Osoblaha
  • ok. 13:00 – powrót autokarem do Racławic, potem rozpoczęcie pikniku

Zapisywać można się telefonicznie lub mailowo:

Więcej informacji na stronie Kolej podsudecka (przeczytaj!)

Dodatkowe linki:

AO