Przewozy Regionalne uruchomiły (i uruchomią w najbliższym czasie) osiem dodatkowych pociągów pielgrzymkowych. Odwiozą one pielgrzymów z Częstochowy do kilku miast północnej, środkowej i wschodniej Polski. Trzy pielgrzymkowe pociągi przejadą przez północno-wschodnią Opolszczyznę, zatrzymując się w Kluczborku (wszystkie trzy) oraz Oleśnie Śląskim i Byczynie Kluczborskiej (dwa pociągi).

Ze strony PR:

Pociągi do Bydgoszczy, Gdyni i Szczecina będą odjeżdżały w godzinach późnowieczornych tak, aby umożliwić pielgrzymom uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim rozpoczynającym się o godz. 21.00. Pozostałe składy (do Rzeszowa, Słupska i Warszawy) wyruszą w godzinach popołudniowych umożliwiając wygodny powrót po głównych uroczystościach.

Więcej informacji, również o pozostałych (nieopolskich) połączeniach – zobacz.

Pociągi jadące przez województwo opolskie znajdują się w obu tych grupach. Będą one kursowały w najbliższy weekend (6-7 sierpnia) oraz następny weekend (13-14 sierpnia). Pociągi są ogólnodostępne.

Rozkład jazdy

6 sierpnia (przyjazd 7 sierpnia), 1 pociąg

odjazd z Częstochowy Os. – 23:00, pociąg do Bydgoszczy

przyjazdy:

  • Olesno Śląskie – 00:35
  • Kluczbork – 00:57
  • Byczyna Kluczborska – 1:32

13 sierpnia (przyjazd 13 lub 14 sierpnia), 2 pociągi

odjazd z Częstochowy Os. – 18:00, pociąg do Słupska

przyjazd:

  • Kluczbork – 20:13

odjazd z Częstochowy Os. – 22:30, pociąg do Szczecina

przyjazdy:

  • Olesno Śląskie – 00:04
  • Kluczbork – 00:27
  • Byczyna Kluczborska – 1:03

Przed odjazdem sprawdź, czy nie nastąpiła zmiana w rozkładzie jazdy na stronie PR lub w internetowej wyszukiwarce połączeń.

Ceny

Pasażerów jadących z Częstochowy obowiązuje specjalna taryfa relacyjna. Pasażerowie wsiadający na pozostałych stacjach płacą według taryfy interREGIO. W pociągach pielgrzymkowych nie są honorowane inne promocje, np. Ty i 1, 2, 3, Przejazd grupowy, Bilet turystyczny, REGIOkarnet czy REGIOpiątka.

Taryfa relacyjna

Jadąc z Częstochowy do Kluczborka, Olesna i Byczyny za bilet normalny zapłacimy 19 zł (z ulgą 37% – 11,97 zł). W tabelach jest jednak jeden wyjątek (a może pomyłka?): bilet normalny do Byczyny w ostatnim pociągu (13 sierpnia, 22:30) kosztuje 29 zł.

AO