Wiele osób gubi się w kolejowych ofertach zniżkowych. Często nie mają pojęcia, że mogą skorzystać z biletu promocyjnego i kupują najzwyklejszy – i najczęściej okazuje się, że najdroższy – bilet jednorazowy. Warto więc poznać oferty, by umieć wybrać najkorzystniejszy dla siebie bilet. Mili czytelnicy: da się jeździć taniej. A niekiedy nawet taniej i wygodniej.

Poniższy tekst to zbiorek wakacyjnych ofert na tanie podróże koleją. Pozwoliłam sobie na podział ofert według rodzaju podróży (np. weekend) czy rodzaju podróżnika (np. mała grupa). W tekście znajdziesz również informacje na temat kart dających możliwość obniżenia cen biletów jednorazowych czy okresowych. Na końcu zaś znajduje się podsumowanie („ściąga”) dla tych, którzy już wszystko o biletach wiedzą i potrzebują jedynie szybkiego dostępu do cennika ofert :-)

[tab:Objaśnienia]
na przykład: weekendowi podróżnicy nie muszą się ograniczać tylko do weekendowych biletów. Może przecież im się bardziej opłacić np. REGIOkarnet na 3 dowolne dni (bo może przyda im się bilet na trzeci dzień – poza weekendem), dwa Super Bilety (jeśli zaplanują podróż z wyprzedzeniem i zamierzają odbyć tylko dwie dalekie podróże w ciągu weekendu), Ty i 1, 2, 3 (jeśli podróżują w małej grupie) czy Wakacje z Intercity (jeśli mają pomysł na wykorzystanie pozostałych – jednego lub dwóch biletów).

Objaśnienia

 • podział na rodzaje biletów jest umowny – czasem na weekendowy wyjazd lepiej wybrać bilet np. na kilka podróży; wszystko zależy od konkretnej sytuacji – patrz ramka obok →
 • są tu tylko oferty tzw. „wakacyjne”, tzn. z wyłączeniem codziennych podróży na tej samej trasie – czyli bez np. biletów abonamentowych,
 • zasadniczo podaję na ceny na przejazdy w wagonie 2 klasy; informacje o przejazdach w 1 klasie (w tym ceny) umieszczone są w ramce z pomarańczową czcionką,
 • podane informacje o biletach są ogólne, więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronach przewoźników – linki do ofert znajdują się w ramce z zieloną czcionką.
 • kategorie pociągów (np. TLK, REGIO, itd.) dwóch głównych przewoźników zamieszczone są na kolorowym tle: zielonym – dla PR, czerwonym – dla PKP IC; mam nadzieję, że takie wyróżnienie pozwoli Ci na szybsze odnalezienie interesującego biletu

[tab:Spis treści]
Spis treści:

Oferty obowiązujące w całej Polsce:

Oferty obowiązujące na wybranych trasach
Sposoby obniżenia cen biletów: karty zniżkowe
Podsumowanie
[tab:END]

Cała Polska

Jeśli wyjeżdżasz na weekend…

…to spójrz na bilety przeznaczone dla weekendowych podróżników. I Przewozy Regionalne i PKP Intercity mają takie w swojej ofercie. Obie spółki mają dwa warianty takich biletów – jeden na najtańsze połączenia (REGIO, dawniej – osobowe lub TLK), a drugi na wszystkie kategorie pociągów danego przewoźnika (z wyjątkiem pociągów w taryfie specjalnej oraz pociągów nieuwzględnionych w rozkładzie jazdy).

Przewozy Regionalne

 • Bilet turystyczny wariant 1 obowiązuje w REGIO30 zł
 • Bilet turystyczny wariant 2 – REGIO, interREGIO, REGIOekspres60 zł

PKP Intercity

 • Bilet Podróżnika obowiązuje w TLK (wagony z miejscami do siedzenia) – 69 zł
 • Bilet Weekendowy obowiązuje w TLK (wagony: z miejscami do siedzenia, z miejscami do leżenia „tania kuszetka”), Ex, EIC149 zł + cena ewentualnych miejscówek

Ceny miejscówek w pociągach PKP IC:

 • Ex – 3 zł,
 • EIC – 12 zł (wyjątek: EIC Neptun – 3 zł),
 • TLK (wagony z miejscami do leżenia „tania kuszetka”) – 25 zł

Przypomnijmy: w pociągach TLK, w 2 klasie nie ma miejscówek.

Weekend, czyli…? Od piątkowego wieczora do poniedziałkowego poranka. W Przewozach Regionalnych wieczór zaczyna się o 18, w PKP Intercity o 19. Podobny jest natomiast termin zakończenia ważności obu biletów – poniedziałek, godz. 6:00. Uwaga, bilety obowiązują również w dni świąteczne czy długie weekendy – i wtedy ważne są one od godziny 18/19 w dniu poprzedzającym dzień wolny od pracy do godz. 6 w dniu następnym po dniu wolnym od pracy.

Mając w ręku bilet „weekendowy” (pod jakąkolwiek nazwą) możemy podróżować wszystkimi pociągami danego przewoźnika w ciągu wymienionego wyżej okresu, czyli najczęściej w czasie weekendu (w „dozwolonej” albo inaczej „wykupionej” kategorii; oczywiście – jak wspomniałam wyżej – z wyjątkiem np. pociągów w taryfie specjalnej). W pociągach Przewozów Regionalnych – bez dodatkowej opłaty, a w niektórych kategoriach pociągów PKP IC  – po wykupieniu miejscówki (Ex, EIC) lub dopłaty na miejsce do leżenia („tania kuszetka” w nocnych TLK).

Bilety na weekend są imienne (może z nich korzystać tylko ta osoba, dla której bilet został wystawiony) i ważne łącznie z dokumentem tożsamości, którego numer należy wpisać na bilecie.

Warto pamiętać:

 • wsiadaj w pociągi tylko jednego przewoźnika – tego, na który masz wykupiony bilet; jeśli masz tańszy wariant biletu weekendowego (w PR – za 30 zł, w PKP IC za 65 zł), możesz jeździć tylko pociągami REGIO lub tylko TLK. [a jeśli chcesz jeździć pociągami obu przewoźników? – o tym przeczytasz niżej]
 • w pociągach Przewozów Regionalnych oraz w TLK (miejsca siedzące) wystarczy Ci sam bilet. W Ex-ach i EIC-ach oraz w „taniej kuszetce” pamiętaj o dokupieniu miejscówki.

Co jeszcze?

Bilet turystyczny Przewozów Regionalnych uprawnia nie tylko do podróży po całej Polsce, ale również do przejazdu do (lub od) niżej wymienionych stacji przygranicznych:

 • w Niemczech: Löcknitz (przez Szczecin Gumieńce), Tantow (p. Szczecin Gumieńce), Küstrin-Kietz (p. Kostrzyn), Frankfurt (Oder) (p. Kunowice), Görlitz (p. Zgorzelec), Forst (Lausitz) (p. Zasieki),
 • w Czechach: Lichkov (p. Międzylesie), Petrovice u Karviné (p. Zebrzydowice), Bohumín (p. Chałupki), Mikulovice (p. Głuchołazy), Jindřichov (p. Głuchołazy)

Na Bilecie turystycznym pojedziemy też pociągami Kolei Dolnośląskich i Arriva RP.

A jeśli jedziesz pociągami obu przewoźników? To wtedy możesz dokupić bilet PLUS, czyli dodatek do weekendowych biletów PKP IC: Biletu Podróżnika lub Weekendowego. Pozwala on na weekendowe podróże pociągami REGIO.

PKP Intercity + Przewozy Regionalne

 • Bilet PLUS obowiązuje w pociągach REGIO15 zł
  nie jest to oddzielny bilet, a dodatek do biletów PKP Intercity: Biletu Podróżnika lub Biletu Weekendowego.

Przewozy Regionalne mają też ofertę dla podróżujących do Czech: „Bilet turystyczny + CD”. Jest podobny do zwykłego biletu turystycznego (też są dwa warianty na polskie pociągi), ale z tym biletem możemy podróżować również po 62 trasach w Czechach.

Przewozy Regionalne + Ceske Drahy

 • Bilet turystyczny + CD wariant 1 obowiązuje w REGIO oraz na 62 trasach w Czechach – 45 zł
 • Bilet turystyczny + CD wariant 2 – REGIO, interREGIO, REGIOekspres oraz 62 trasy w Czechach – 70 zł

Uwaga, ważność tego biletu nie rozszerza się na długie weekendy lub święta – obowiązuje tylko od piątku (18:00) do poniedziałku (6:00).

Porównanie biletów na weekend (PDF) – 2 klasa

ceny biletów PKP Intercity w PDF-ie nie są aktualne – 30 lipca nastąpiła podwyżka:
z 65 zł do 69 zł i z 119 zł do 149 zł

Bilety na weekend - porównanie

1 klasa

PR: Bilet turystyczny w wariancie 2 obowiązuje w klasie dowolnej (a więc również w 1 klasie pociągów REGIOekspres; ciekawostka dot. wszystkich biletów PR: w 1 klasie interREGIO możemy jechać z biletem na 2 klasę – zobacz). PKP IC: cena biletu na 1 klasę jest wyższa: Bilet Podróżnika – 99 zł, Bilet weekendowy – 239 zł. Do tego dochodzi cena ewentualnych miejscówek.

Poza tym, przed podróżą w 1 klasie pociągu TLK możesz dokupić miejscówkę. Kosztuje ona 10 zł, nie jest obowiązkowa, ale daje Ci pewność posiadania miejsca. Uwaga, można ją kupić nie później niż na 2 godziny przed odjazdem pociągu ze stacji początkowej.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o biletach znajdziesz na stronach przewoźników (polecamy przeczytanie warunków taryfowych):


Jeśli jedziesz w towarzystwie (znajomi, rodzina)

Mała grupa (2-4 osoby)

Co jeszcze?

Oferta „Ty i raz, dwa, trzy” jest honorowana przez innych regionalnych przewoźników: Arriva RP i Koleje Dolnośląskie.

Przewozy Regionalne mają ciekawą ofertę dla wspólnie podróżujących osób (mogą z niej skorzystać już nawet dwie osoby). Opłaca się ona szczególnie podróżnikom, którzy nie mają ulg ustawowych. Ta oferta to „Ty i 1, 2, 3”: pierwsza osoba płaci cenę biletu normalnego (lub zgodnie z przysługującą jej ulgą ustawową), kolejne osoby – jedna, dwie lub trzy – płacą za bilet według taryfy RAZEM, czyli ok. 30% taniej niż w taryfie normalnej.

Podobnej oferty nie ma w PKP Intercity – zniżkę grupową (dla małej grupy) otrzymują tam tylko osoby jadące z dzieckiem do lat 16.

 • Ty i 1, 2, 3 obowiązuje w REGIO, interREGIO lub REGIOekspres – cena zależy od odległości

Mała grupa (5 osób)

A jeśli jedziecie w piątkę, to możecie kupić… REGIOpiątkę, czyli jednorazowy bilet na wszystkie kategorie pociągów Przewozów Regionalnych. Dzięki tej ofercie piąta osoba jedzie gratis.

 • REGIOpiątka obowiązuje w REGIO, interREGIO lub REGIOekspres – cena zależy od odległości

Razem z dzieckiem

Zniżkę na podróże z dzieckiem otrzymasz i w Przewozach Regionalnych, i w PKP Intercity. Z tym, że w Przewozach Regionalnych nie ma oddzielnej oferty rodzinnej – jest natomiast wspomniana wyżej oferta dla małych grup (a więc m.in. również dla osób jadących z dzieckiem) „Ty i 1, 2, 3”. Wtedy dziecko może być tą pierwszą osobą, która korzysta z przysługującej mu zniżki, np. 37% lub 100%, a pozostałe osoby np. rodzice mają zniżkę ok. 30% (taryfa RAZEM).

W PKP Intercity jest oferta typowo rodzinna: „Rodzina z PKP Intercity”. Warunkiem skorzystania z niej jest podróż z dzieckiem do 16 r.ż. Polega ona na tym, że dziecko korzysta z przysługującej mu ulgi (np. 37 lub 100%), a osoby towarzyszące dziecku, np. rodzice lub każda dowolna osoba, jadą 33% taniej.

Różnice: z oferty „Ty i 1, 2, 3” mogą skorzystać maksymalnie 4 osoby, z oferty „Rodzina z PKP Intercity” – maksymalnie 5 osób, w tym przynajmniej jedna z nich musi być dzieckiem (w wieku do 16 lat). Takiego ograniczenia (dziecko do 16 r.ż.) nie ma w ofercie Przewozów Regionalnych. Poza tym z oferty „Rodzina z PKP Intercity” nie skorzystamy w 2 klasie pociągów Ex, EIC, EC, jeśli rozpoczynamy podróż w czasie szczytów przewozowych (w piątek między 14 a 20).

Bilety dla małych grup to bilety jednorazowe.

 • Ty i 1, 2, 3 obowiązuje w pociągach REGIO, interREGIO lub REGIOekspres – cena zależy od odległości
 • Rodzina z PKP Intercity obowiązuje w pociągach TLK, Ex, EIC, EC – cena zależy od odległości

1 klasa

Ty i 1, 2, 3 oraz Rodzina z PKP Intercity obowiązują również w 1 klasie (tam gdzie wagony 1 klasy kursują). Cena biletu za 1 klasę jest odpowiednio wyższa. W przypadku oferty „Rodzina z PKP Intercity” w 1 klasie promocja nie ma ograniczeń czasowych (w szczytach przewozowych).

REGIOpiątka to bilet tylko na 2 klasę.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o biletach znajdziesz na stronach przewoźników (polecamy przeczytanie warunków taryfowych):Jeśli możesz kupić bilet z wyprzedzeniem

Jeśli na trasie Twojej podróży kursują pociągi EIC lub Ex, a do odjazdu zostało więcej niż 3 dni (najlepiej duuużo więcej), to sprawdź w kasie, czy są jeszcze dostępne bilety w ofercie Super Bilet. Taki bilet kosztuje 50 zł i jest to cena niezależna od odległości – czyli im dalej jedziesz, tym więcej oszczędzasz. W cenie biletu zawarta już jest cena miejsca do siedzenia (miejscówki). 50 zł za bilet na EIC to naprawdę niezła cena, to cena niekiedy nawet lepsza od ceny biletu na pociąg TLK.

Przykład? Trasa z Wrocławia do Warszawy.

 • Super Bilet w pociągu EIC Odra, w wagonie bezprzedz. z klimą – 50 zł
 • Normalny bilet w EIC Odra – 118 zł
 • Normalny bilet w TLK – 56 zł

Pula tych biletów jest ograniczona, a więc im wcześniej taki bilet kupisz  (najwcześniej na 60 dni przed odjazdem), tym większą masz szansę na to, że bilet jeszcze będzie. Na pewno łatwiej dostać ten bilet na wyjazd w dni robocze lub soboty niż na piątki czy niedziele.

Uwaga, Super Bilet to bilet na konkretny pociąg (dany dzień, dana godzina) – musisz więc znać dokładną daty podróży.

A co się stanie, jeśli po zakupie zmienisz plany? Przy zwrocie biletu – ale najpóźniej na 2 godziny przed odjazdem pociągu – pobierane jest 10% odstępnego (5 zł). Jeśli natomiast nie zwrócisz biletu, a tylko zmienisz w kasie datę wyjazdu (pamiętaj, data wyjazdu nie może być wcześniejsza niż 3 dni od zakupu biletu), to odstępne nie będzie potrącone. Dopiero przy drugiej zmianie terminu kasa policzy odstępne (te ekwilibrystyki sprawdzałam na sobie). Oczywiście, zmieniając termin wyjazdu, nie mamy pewności, czy Super Bilet będzie w tym drugim terminie…

 • Super Bilet50 zł

A jeśli kupujesz bilet w ostatniej chwili i nie boisz się ryzyka – zobacz ofertę Last Minute. Obowiązuje ona tylko na wybranych trasach i w wybranych pociągach. Jej opis – w dziale Oferty obowiązujące na wybranych trasach.

1 klasa

Super Bilety obowiązują tylko w 2 klasie.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o bilecie znajdziesz na stronie przewoźnika (polecamy przeczytanie warunków taryfowych):Jeśli będziesz jechać kilka razy lub wyjeżdżasz na kilka dni

…ale oczywiście niekoniecznie na tej samej trasie. Przewoźnicy mają oferty dla „kilkurazowych” lub kilkudniowych wyjazdów. Niestety, nie wszyscy (przewoźnicy) dla wszystkich (rodzajów wyjazdów).

3 razy

Książeczka „Wakacje z Intercity” zawiera 3 bilety do wykorzystania w ciągu tegorocznych wakacji (do 30 września): jeden bilet na 1 klasę i dwa bilety na 2 klasę. Wszystkie bilety możesz wykorzystać w bezpośrednich pociągach EIC lub Ex. Do biletu musisz dokupić miejscówkę – za 12 zł w pociągu EIC lub za 3 zł w pociągu Ex (3 zł zapłacimy również za miejscówkę w EIC Neptun).

Książeczkę biletową można kupić do 31 sierpnia 26 września (lub do wyczerpania zapasów) w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Jest ona imienna (a więc skorzysta z niej tylko 1 osoba).

 • Wakacje z Intercity169 zł + cena miejscówek

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o bilecie znajdziesz na stronie przewoźnika (polecamy przeczytanie warunków taryfowych):

1 klasa

Jeden z biletów z książeczki obowiązuje w 1 klasie.Kilka dni

Jeśli jedziesz na kilka dni (oferty weekendowe – zobacz tutaj), to w Przewozach Regionalnych masz do wyboru np. REGIOKarnet lub Bilet sieciowy tygodniowy. Czym się różnią? Między innymi tym, że REGIOKarnet daje nam 3 dowolne dni podróżowania (w ciągu 2 miesięcy od zakupu lub wybranej daty) i nie muszą być to dni następujące bezpośrednio po sobie. Natomiast Bilet tygodniowy – to bilet na tydzień, czyli 7 następujących po sobie dni.

W PKP Intercity nie ma (oprócz biletów weekendowych) ofert na kilkudniowe podróże.

2 dni+ (tylko weekend)

Bilety weekendowe – zobacz tutaj

Co jeszcze?

REGIOKarnet jest honorowany przez innych regionalnych przewoźników: Arriva RP i Koleje Dolnośląskie.

3 dni

REGIOKarnet to imienny karnet na 3 dowolne dni podróżowania w ciągu 2 miesięcy.  Jeden dzień na REGIOkarnecie to 18,3 zł (pociągi REGIO) lub 26,3 zł (w pociągach REGIO, interREGIO i REGIOekspres). Możesz też go wykorzystać na podróż przez granicę do przygranicznych niemieckich miejscowości: Löcknitz, Tantow, Görlitz, Forst (Lausitz), Küstrin Kietz lub Frankfurt nad Odrą (w obu kierunkach).

 • REGIOKarnet wariant 1 – obowiązuje w REGIO55 zł
 • REGIOKarnet wariant 2 – REGIO, interREGIO, REGIOekspres79 zł

REGIOkarnet jest biletem imiennym (może z niego korzystać tylko ta osoba, dla której bilet został wystawiony) i ważny jest łącznie z dokumentem tożsamości, którego numer należy wpisać na bilecie. Pamiętaj również, by przed każdym dniem podróżowania zalegalizować go w kasie na dany dzień (do biletu dołączona jest wkładka, którą kasjer stempluje i wpisuje na niej datę podróży).

Co jeszcze?

Bilet sieciowy tygodniowy jest honorowany przez innych regionalnych przewoźników: Arriva RP i Koleje Dolnośląskie.

7 dni

Bilet sieciowy tygodniowy (imienny) pozwala na podróżowanie przez cały tydzień pociągami REGIO, interREGIO i REGIOekspres w całej Polsce. Kosztuje on 132 zł (a z REGIOkartą – 112,2 zł), a więc jeden dzień na bilecie tygodniowym wyniesie nas prawie 19 zł (lub 16 zł jeśli mamy REGIOkartę).

 • Bilet sieciowy tygodniowy obowiązuje w REGIO, interREGIO, REGIOekspres132 zł (112,2 zł z REGIOkartą)

Jeśli mamy ulgę 33 lub 50% (ulga handlowa), to cena biletu będzie odpowiednio niższa. Ulgi ustawowe nie mają w tym przypadku zastosowania.

1 klasa

REGIOKarnet w wariancie 2 oraz bilet tygodniowy obowiązują w klasie dowolnej.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o biletach znajdziesz na stronie przewoźnika (polecamy przeczytanie warunków taryfowych):Wybrane trasy

Bilet fioletowy

trasy
Wrocław-Opole-Kędzierzyn Koźle-Katowice-Kraków-Przemyśl, w obie strony; pomiędzy wszystkimi stacjami zatrzymywania się pociągów TLK (od 30 lipca bilet fioletowy wraca na trasę Warszawa-Kraków-Warszawa)


pociągi
TLK (w taryfie „D”, czyli w wagonach z miejscami do siedzenia)


ceny
zależy od ilości kilometrów; ogólnie mówiąc ceny biletu fioletowego są bardzo podobne do cen pociągów interREGIO; ulgi ustawowe są honorowane


Last Minute

trasy

Last Minute - mapka schematycznawybrane trasy w południowej, zachodniej i północnej Polsce

[mapka jest schematyczna; jeśli znajdziesz na niej swoją trasę, sprawdź, który dokładnie odcinek jest objęty promocją i w którym pociągu ona obowiązuje – link jest niżej]


pociągi
wybrane pociągi Ex i EIC (sprawdź które)


ceny
13, 23, 33 lub 43 zł


warunek
można kupić najwcześniej na 30 minut przed odjazdem pociągu – w miarę wolnych miejsc


Przykładowo, za 43 zł możemy pojechać pociągiem EIC Odra z Wrocławia Gł. do Zawiercia, podczas gdy normalna cena biletu na tej trasie to 92 zł.
Za 43 zł pojedziemy w niektórych pociągach PKP IC na trasie:

 • Wrocław-Poznań (i odwrotnie) – Fredro, Panorama, Ślęża,
 • Wrocław-Zawiercie (i odwrotnie) – Odra, Górnik, Korfanty,
 • Poznań-Szczecin (i odwrotnie) – Bolesław Prus, Chrobry
 • oraz w pociągu Błękitna Fala z Poznania do Świnoujścia

Połączenie w dobrej cenie

trasy


pociągi
REGIO


ceny
zryczałtowana; ulgi ustawowe są honorowane


Sposoby obniżenia cen biletów: karty zniżkowe

Jeśli chcemy (lub musimy) kupić na wyjazd zwykły bilet jednorazowy, to jest też sposób na obniżenie jego ceny. Karty zniżkowe: REGIOKarta i karty dla seniorów. Oczywiście dla jednego wyjazdu nie ma sensu jej kupować – raczej nie zwróci nam się jej koszt. Może się nam jednak ona opłacić, jeśli w ciągu roku sporo podróżujemy, np. do pracy, na uczelnię.

Dla wszystkich

Ale tylko w pociągach Przewozach Regionalnych (oraz Kolei Dolnośląskich i Arriva RP). REGIOKarta daje nam 15% tańsze bilety okresowe* i 30% tańsze bilety jednorazowe. Osoby posiadające uprawnienia do ulg ustawowych (np. uczniowie i studenci) z REGIOkartą podróżują jeszcze taniej. Jeśli chodzi o wakacje, to ta karta przyda nam się, gdy będziemy podróżowali na biletach jednorazowych lub np. na bilecie tygodniowym.

W Przewozach Regionalnych zniżka obowiązuje w pociągach REGIO, interREGIO i REGIOekspres.

* bilety okresowe PR = odcinkowe imienne, czyli na jedną trasę oraz sieciowe imienne, czyli na całą Polskę

 • REGIOkarta –  99 zł (pół roku), 169 zł (rok)

Dla seniorów

Seniorzy, czyli osoby powyżej 60 roku życia mogą wykupić za 75 lub 150 zł całoroczną kartę, która daje 50%-ową zniżkę na bilety kolejowe. Od niedawna funkcjonują dwie karty – jedna na pociągi Przewozów Regionalnych (oraz kilku innych, głównie regionalnych spółek: WKD, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Koleje Dolnośląskie i Koleje Mazowieckie), druga – tylko na pociągi PKP Intercity.

Karty dają zniżkę na bilety jednorazowe, abonamentowe i okresowe* w Przewozach Regionalnych oraz jednorazowe, abonamentowe i odcinkowe imienne w PKP IC. Obowiązują w dowolnej klasie.

* bilety okresowe PR = odcinkowe imienne, czyli na jedną trasę oraz sieciowe imienne, czyli na całą Polskę

 • Legitymacja seniora – obowiązuje w REGIO, interREGIO i REGIOekspres75 zł
 • Karta Seniora PKP IC – to trochę bardziej skomplikowane – 150 zł
  z Kartą Seniora kupimy następujące bilety w następujących kategoriach:

  • TLK – jednorazowe, abonamentowe i odcinkowe,
  • TLK „tania kuszetka” – jednorazowe,
  • Ex, EIC, EC – jednorazowe i abonamentowe

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o kartach znajdziesz na stronach przewoźników (polecamy przeczytanie warunków taryfowych):

1 klasa

Wymienione karty zniżkowe dają uprawnienia do tańszego kupowania biletów w dowolnej klasie.Podsumowanie

Spis wszystkich „wakacyjnych” ofert

Poniższe zestawienie to taka ściąga do szybkiego znalezienia ceny. Często znamy już zasady interesującego nas „biletu” i chcemy sobie tylko przypomnieć jego cenę. Albo chcemy porównać z cenami innych ofert czy cenami u drugiego przewoźnika.

Jeśli są podane dwie ceny (w Przewozach Regionalnych), to pierwsza dotyczy wariantu tylko na pociągi REGIO, druga dotyczy wariantu na wszystkie kategorie pociągów PR (R, IR, RE).

Przewozy Regionalne
Cała Polska

Bilet turystyczny
30 lub 60 zł


Bilet turystyczny + CD
45 lub 70 zł


Bilet PLUS
15 zł


REGIOkarnet
55 lub 79 zł


Bilet tygodniowy
132 zł


Ty i 1, 2, 3
zależy od odległościWybrane trasy

Połączenie w dobrej cenie
zryczałtowanaKarty

REGIOKarta
99 (1/2 roku), 169 zł (rok)


Legitymacja seniora
75 zł


PKP Intercity
Cała Polska

Bilet Podróżnika
69 zł


Bilet Weekendowy
149 zł + cena miejscówek


Super Bilet
50 zł


Wakacje z Intercity
169 zł + cena miejscówek


Rodzina z PKP Intercity
zależy od odległościWybrane trasy

Bilet fioletowy
zależy od odległości


Last Minute
13, 23, 33 lub 43 złKarty

Karta Seniora
150 złCena miejscówki

Ex
3 zł


EIC
12 zł (wyj. 3 zł w EIC Neptun)


tania kuszetka w TLK
25 złAnna Ostrowska

Komentarz autorki: Dołożyłam wszelkich starań, by informacje zamieszczone tutaj były poprawne. Jeśli jednak zauważysz jakiś błąd, czy przeoczenie – napisz (albo przez formularz, albo w komentarzu). Tekst był pisany pod kątem osób, które raczej nie są MK.

Ten poradnik (mam nadzieję, że tym jest) to nie jest moje ostatnie słowo – uwielbiam tworzyć rzeczy, które mogą przydać się innym :-). A więc jeśli masz jakieś propozycje lub sugestie na przyszłość (inne ujęcie, inne zestawienia), czekam również.

Będę rozszerzała ten tekst (w trakcie wakacji – niestety, nie moich ;-), więc radzę zaglądać.