W Rankingu Radia Opole, cotygodniowym programie Janusza Maćkowiaka, pojawił się akcent kolejowy. Jak pisze Staszek Stadnicki na stronie Raclawice.net: „Rzutem na taśmę w ostatniej chwili udało się do konkursu zgłosić nasz unikalny węzeł kolejowy, którego główną atrakcją jest monumentalny most nad rzeką Osobłogą, obrotnica parowozów, dworzec, wieża ciśnień z studniami oraz przepompownia znajdująca się w pobliżu rzeki.”

W tym tygodniu słuchacze wybierają najładniejsze miejsce, w którym przyjemnie się wypoczywa i które warto polecić innym. Aby zagłosować na racławicki węzeł kolejowy, należy wysłać SMS-a o treści: ranking.raclawice na numer 7143. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto (uwaga: w słowie „raclawice” piszemy „l”).

Głosować można tylko do najbliższego czwartku (29 kwietnia) do północy, a ogłoszenie wyników nastąpi dzień później.

Czy warto zagłosować?

„Nagrodą jest reklama miejsca w Radiu Opole, a w naszym przypadku mogłoby to być dobre słowo o naszej imprezie kolejowej – pisze Staszek Stadnicki na stronie Raclawice.net. Z miejsca, które wygra, 3 maja zostanie przeprowadzona specjalna audycja. Głosujemy do czwartku 29 kwietnia. Czasu jest bardzo mało.”

Pamiętajcie: to pierwszy taki konkurs i mamy szansę być pierwszym historycznym zwycięzcą, ale walka będzie bardzo trudna. Proszę Was i apeluję, by z szacunku do zabytku, jaki znajduje się w naszej miejscowości, pracy jaką wykonują mieszkańcy na rzecz jego ratowania oraz uratowania go przed ewentualną rozbiórką wysyłać SMSy i głosować i zmobilizować się. Każdy może głosować dowolną ilość razy. Powiadomcie rodzinę i znajomych, taka okazja może się już nie powtórzyć. Bardzo Was proszę o głosy.”

Zobacz też: