Racławice Śląskie w Internecie, 4 marca 2010

Dziś w siedzibie Opolskiego Zakładu Linii Kolejowych odbyło się spotkanie dotyczące przyszłości linii kolejowej Racławice Śląskie-Głubczyce. Pojawiła się na nim niecodzienna koncepcja uratowania traktu i wykorzystania go do przewozów towarowych.

W spotkaniu uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Prudnickiego Józef Skiba (jest to osoba żywo zainteresowana uratowaniem i wykorzystaniem przedmiotowej linii, czołowy przedstawiciel organizatorów dwóch pikników kolejowych w Racławicach Śląskich), przedstawiciel firmy planującej w tym roku rozpoczęcie wydobycia żwiru w Racławicach Śląskich oraz dyrekcja opolskiego Zakładu Linii Kolejowych (PLK).

(…)

Przedstawiciel kopalni jest zainteresowany wykorzystaniem nieczynnej obecnie linii kolejowej do transportu kruszywa. Ponieważ wydobycie będzie trwało co najmniej kilkanaście lat firma chciałaby uniknąć ewentualnych sporów z mieszkańcami dotyczących tirów przejeżdżających wąskimi ulicami miejscowości. Inwestorowi zależy na współpracy, dlatego będzie dążył do przeniesienia transportu na tory.

Załadunek żwiru odbywałby się około 3 kilometry od stacji Racławice Śląskie…

Zachęcamy do przeczytania całego tekstu na stronie Raclawice.net