Zapraszamy do zapoznania się z frekwencją na linii Brzeg-Nysa w dwóch ostatnich miesiącach 2009 roku (listopad i grudzień). Polecamy też wykresy przedstawiające zróżnicowanie średniej liczby pasażerów w ciągu całego 2009 roku.

Zmiany w rozkładzie jazdy na linii Brzeg-Nysa od 13 grudnia 2009:

  • doszła czwarta para na linii: odjazd z Brzegu – 7:32, odjazd z Nysy – 8:37 (i tym samym wskoczyła na drugą w kolejności pozycję); pociąg kursuje codziennie,
  • pierwsza para (odjazd z Brzegu – 5:20, odjazd z Nysy – 6:29) nie kursuje już codziennie, tylko od poniedziałku do piątku oprócz: świąt oraz 4 VI i 12 XI; wydłużyła się też relacja tego pociągu – pociąg kursuje do Kędzierzyna Koźla.

Tak więc obecnie na linii kursują 4 pary pociągów: 3 pary w relacji Brzeg-Kędzierzyn Koźle i z powrotem oraz jedna para w relacji Brzeg-Nysa i z powrotem (ta najnowsza para).

Listopad i grudzień

Na początek same cyferki – im bardziej czerwono, tym bardziej… tłoczno ;-)

Frekwencja w najpopularniejszym pociągu na trasie Brzeg-Nysa – czyli porannym pociągu do Nysy. Jak widać (po „dziurach”), od 13 grudnia 2009 pociąg kursuje tylko w dni robocze.

Rok 2009

Wyjaśnienia:

  • wszystkie poniższe wykresy zostały opracowane na podstawie średniej liczby pasażerów w danym pociągu – dla każdego miesiąca.
  • jak wspomnieliśmy – od 13 grudnia na linii kursuje jeszcze czwarta para; nie umieszczamy jej na wykresach, by nie zakłócić ich czytelności; wartości średnie wynoszą dla niej: do Brzegu – 11 osób, do Nysy – 18 osób (w dniach 13-31 grudnia 2009, a więc tylko ok. 2 tygodnie)
  • godziny kursowania podane są na podstawie ostatniego w 2009 r. (grudniowego) rozkładu jazdy

Pierwszy wykres nawiązuje jeszcze do frekwencji listopadowo-grudniowej…

Za dane liczbowe dziękujemy Departamentowi Infrastruktury i Gospodarki UMWO, a w szczególności panu Bartłomiejowi Horaczukowi.

Opracowanie danych: Anna Ostrowska