Od 21 czerwca 2010…

bilet fioletowy jest nieco droższy. Więcej informacji i porównanie z biletami na pociąg interREGIO.

PKP Intercity, 28 grudnia 2009

Od 1 stycznia 2010 r. rusza kolorowy hit spółki PKP Intercity S.A. Co to oznacza dla pasażerów? Podróż za 35 złotych pociągami TLK z Warszawy do Krakowa! Podróż za 43 złote pociągami TLK z Wrocławia do Przemyśla i za 34 złote z Wrocławia do Krakowa! Taniej i wygodniej nikt w Polsce nie wozi.

Od 1 stycznia 2010 w TLK:

 • Warszawa-Kraków – 35 zł 40 zł
 • Wrocław-Przemyśl – 43 zł 46 zł

Bilet fioletowy relacyjny – tak nazywa się najnowsza oferta PKP Intercity, skierowana do  pasażerów pociągów TLK – będzie dostępny już od 1 stycznia.

Warszawa-Kraków

Bilet fioletowy na pociągi TLK kursujące między Krakowem a Warszawą będzie kosztował jedynie 35 złotych na drugą klasę i 55 złotych na pierwszą klasę. W pierwszej klasie podróżni mogą (lecz nie muszą) wykupić dodatkową miejscówkę za 10 złotych.

To bilet na każdą kieszeń.

Bilet fioletowy relacyjny z Warszawy do Krakowa jest najtańszą ofertą na rynku. Warto podkreślić, że TLK mimo niskiej ceny gwarantują podróż wygodnym pociągiem, przeznaczonym do obsługi połączeń dalekobieżnych, a nie składem dedykowanym do obsługi krótkich, regionalnych tras. Jedynym słowem: najtańszy bilet na prawdziwy pociąg!

Bilet fioletowy relacyjny na trasę Warszawa-Kraków to najlepsza jakość za najniższą cenę. Dotychczas za przejazd pociągami TLK trzeba było zapłacić 49 zł w II klasie i 76 zł w I klasie (plus obowiązkowa miejscówka za 5 zł). Dziś to – podkreślmy – jedynie 35 zł za II klasę i 55 zł na I klasę. Warto zauważyć, że za bilet drugiej klasy z Warszawy do Krakowa na pociąg interREGIO zapłacimy 40 zł, czyli o 5 złotych więcej niż w pociągach TLK.
A komfort podróży? Nieporównywalny.

Bilet fioletowy relacyjny obowiązuje w 12 pociągach TLK łączących Warszawę z Krakowem.

Pociągi z Warszawy do Krakowa, w których obowiązuje bilet fioletowy:

 • TLK 1311 – Warszawa Cent. (odjazd 6.15) – Kraków Gł. (przyjazd 8.47),
 • TLK 13411 – Warszawa Cent. (odjazd 6.15) – Kraków Gł. (przyjazd 8.47),
 • TLK 1317 – Warszawa Cent. (odjazd 11.15) – Kraków Gł. (przyjazd 13.53),
 • TLK 1315 – Warszawa Cent. (odjazd 15.15) – Kraków Gł. (przyjazd 17.46),
 • TLK 13415 – Warszawa Cent. (odjazd 15.15) – Kraków Gł. (przyjazd 17.46),
 • TLK 1319 – Warszawa Cent. (odjazd 19.30) – Kraków Gł. (przyjazd 22.29).

Wrocław-Przemyśl

To nie wszystko! Taniej pojedziemy też z biletem fioletowym na trasie Wrocław-Przemyśl. Dotychczas za przejazd pociągami TLK trzeba było zapłacić 56 zł w II klasie i 86 zł w I klasie (plus obowiązkowa miejscówka za 5 zł). Dziś to – podkreślmy – jedynie 43 zł za II klasę i 65 zł na I klasę. Warto zauważyć, że za bilet drugiej klasy z Wrocławia do Przemyśla na pociąg interREGIO zapłacimy 46 zł, czyli o 3 złote więcej niż w pociągach TLK. A komfort podróży? Nieporównywalny.

 • z Wrocławia do Opola – tylko 16 zł (II kl.),
  tymczasem bilet na interREGIO jest droższy i kosztuje 19 zł;
 • z Wrocławia do Katowic – tylko 26 zł (II kl.),
  tymczasem bilet na interREGIO jest droższy i kosztuje 29 zł;
 • z Wrocławia do Krakowa – tylko 34 zł,
  tymczasem bilet na interREGIO jest droższy i kosztuje 37 zł;
 • z Wrocławia do Rzeszowa – tylko 41 zł,
  tymczasem bilet na interREGIO jest droższy i kosztuje 44 zł.

Co więcej podróż pociągiem TLK z biletem fioletowym bywa tańsza niż pociągiem osobowym! Bilet fioletowy TLK z Krakowa do Katowic kosztuje tylko 13 zł, zaś bilet na zwykły pociąg osobowy jest droższy i kosztuje 15 złotych.  Bilet fioletowy TLK z Krakowa do Opola kosztuje tylko 26 zł (bilet na pociąg osobowy jest droższy i kosztuje 27 zł). Bilet fioletowy TLK z Katowic do Wrocławia kosztuje tylko 26 zł i jest tańszy od osobowego (27 zł).

Bilety fioletowe TLK można też kupić w tej samej cenie co bilety na pociągi osobowe, choć komfort podróży TLK i składami osobowymi jest nieporównywalny. Na przykład tyle samo zapłacimy za podróż z Przemyśla do Rzeszowa i z Opola do Wrocławia (po 16 zł), z Krakowa do Rzeszowa (23 zł) oraz z Katowic do Opola – 19 zł.

Zobacz też: Warunki korzystania, odcinki objęte promocją i tabelę opłat

Od 1 stycznia PKP Intercity wprowadzają także Bilet niebieski. Mając ten bilet podróżni odbywają cztery podróże pełnopłatne pociągami TLK, a bilet na piątą podróż TLK otrzymują gratis.

Już w lutym i marcu więcej kolorowych biletów TLK:

Bilet szary – dwie podróże TLK. Za pierwszy bilet podróżny płaci 100 proc., za drugi na powrót – 20 proc. taniej. Oferta będzie obowiązywała od godz. 12.00 w poniedziałek do godz. 12.00 w piątek.

Bilet czerwony z wyprzedaży – comiesięczna wyprzedaż biletów TLK przez Internet. Dostępny będzie duży kontyngent na wybrane pociągi. Bilety będą tańsze nawet o 60 procent! Oferta będzie ogłaszana każdego 25 dnia miesiąca.

Bilet pomarańczowy na wakacje – wystarczy zebrać 10 biletów TLK z miejscówką i wymienić je na wakacyjny voucher – bilet w pierwszej klasie najbardziej komfortowych pociągów w Polsce Express InterCity w okresie letnim (od 1 lipca do 31 sierpnia) za złotówkę!

CZARNY KOŃ TLK – FUKS! – bilet na II klasę pociągów TLK za 20 zł. Duże kontyngenty!

Bilet zielony z okazji – specjalna taryfa na specjalne okazje, np. na:  mecz, koncert, Dzień Nauczyciela, etc. Ceny EXTRA za podróż, ustalane w ramach indywidualnej promocji.

A od 1 marca 2010 jeszcze więcej jeszcze lepszych pociągów TLK.

Podróżuj z nami… kolorowo.

Źródło: PKP Intercity

„Myślimy o rozszerzeniu oferty, więc tych tras będzie więcej. Najprawdopodobniej trzecią trasą, którą obejmie promocja będzie połączenie Poznań – Wrocław” – powiedział Maciej Szafurski z PKP IC na wczorajszej (28 grudnia 2009) konferencji prasowej

Zobacz też: